Faworytki rządzą w Kantonie

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Getty Images

Trzy najwyżej rozstawione tenisistki, jakie wzięły udział w turnieju w chińskim Guangzhou, awansowały dziś do fazy półfinałowej. Są to: Wiera Zwonariowa (1), Jie Zheng (3) i Shuai Peng (4). Skład najlepszej czwórki uzupełnia Camille Pin, która odprawiła dzisiaj kwalifikantkę Arantxę Rus.

Najwyżej rozstawiona Zwonariowa (9 WTA) straciła tylko jednego gema w potyczce z Karin Knapp (70 WTA), dla której był to trzeci ćwierćfinał w turniejach WTA w tym roku. Mecz trwał godzinę bez pięciu minut. Rosjanka przełamała rywalkę pięciokrotnie, ani razu nie znajdując się w sytuacji zagrożenia gema serwisowego. Było to drugie spotkanie pomiędzy tymi tenisistkami. Przed rokiem na hali w Zurychu także lepsza była Zwonariowa, ale do wygranej potrzebowała trzech setów.

Ku radości miejscowych kibiców, połowę składu półfinałowego stanowią reprezentantki Chin. Pierwsza z nich to Jie Zheng, rozstawiona z numerem trzecim. 25-latka z Cheng Du ograła 6:2, 6:1 Tamirę Paszek, finalistkę zeszłotygodniowej imprezy na Bali. Zheng zwyciężyła w godzinę i dwanaście minut, wykorzystując cztery z dziesięciu break pointów. Austriaczka (63 WTA) nie była w stanie nawet raz odebrać podania przeciwniczce i ostatecznie odpadła z turnieju zdobywając trzy gemy. Była to pierwsza konfrontacja tych dwóch tenisistek.

Shuai Peng pokonała 6:4, 6:1 Jill Craybas. W obliczu siedmiu odnotowanych przełamań na koncie Chinki, Amerykance nie pomogło nawet stuprocentowe wykorzystanie break pointów. Peng zaserwowała dwa asy, nie popełniając żadnego podwójnego błędu serwisowego. Zawodniczki grały ze sobą po raz trzeci. Poprzednie mecze w Cincinnati w 2004 i w Berlinie w 2008 również wygrała Peng.

W półfinałach Wiera Zwonariowa zagra z Jie Zheng, a Shuai Peng zmierzy się z Camille Pin.