Azjatycka batalia Argentynki

/ Anna Wilma , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: Getty Images

Jie Zheng (numer 3), Gisela Dulko (numer 5) i Pauline Parmentier (numer 7) awansowały do drugiej rundy turnieju tenisistek w Kantonie. Najtrudniejszy pojedynek stoczyła tenisistka argentyńska, która pokonała 7:6(3), 3:6, 6:4 Tatianę Puczek.

Mecz Dulko z białoruską kwalifikantką trwał dwie godziny i trzy kwadranse. Grająca swój trzeci mecz z rzędu w Kantonie Puczek prowadziła wyrównaną walkę w pierwszej odsłonie, zdobywając dwa przełamania. Tyle samo breaków odnotowała faworytka tego spotkania i w tie breaku to ona okazała się lepsza. W drugim secie Białorusinka wygrała różnicą jednego przełamania i wyrównała stan meczu. W decydującej partii Dulko nie pozwoliła sobie na chwile słabości – po dziesięciu gemach zwyciężyła 6:4.

W drugiej rundzie Argentynka zagra z Arantxą Rus. Holenderska kwalifikantka okazała się lepsza od najlepszej spośród Belgijek, Yaniny Wickmayer. Pierwszą partię po tie breaku wygrała Wickmayer, stawiana w roli faworytki tej konfrontacji. Jednak w dwóch kolejnych setach to Rus dyktowała warunki na korcie, tracąc łącznie sześć gemów.

Do kolejnego etapu rozgrywek awansowała również Jie Zheng, najwyżej rozstawiona spośród zawodniczek chińskich. Jie pokonała w dzisiejszym spotkaniu swoją rodaczkę, Tiantian Sun. Mecz był bardzo jednostronny, a deblowa mistrzyni olimpijska z Aten zdobyła tylko jednego gema. Konfrontacja trwała godzinę i jedenaście minut.

Jutro w Kantonie dwa mecze rozegra nasza jedyna nasza reprezentantka w turnieju – Marta Domachowska. W grze pojedynczej Polka, rozstawiona z numerem dziewiątym, zmierzy się z Camille Pin. W grze podwójnej, partnerując Giseli Dulko, zagrają z Jill Craybas i Olgę Goworcową.

Jie Zheng (Chiny, 3) – Tiantian Sun (Chiny) 6:0, 6:1
Gisela Dulko (Argentyna, 5) – Tatiana Puczek (Białoruś) 7:6(3), 3:6, 6:4
Arantxa Rus (Holandia, Q) – Yanina Wickmayer (Belgia) 6:7(2), 6:2, 6:4