Violette Huck wygrała BGŻ Cup

/ Jarosław Skoczylas , źródło: bgzcup.pl, foto: bgzcup.pl

Violette Huck (nr 7) okazała się najlepsza w turnieju BGŻ Cup, który by rozgrywany od poniedziałku na kortach w Warszawie (pula nagród 25 000 USD). Francuzka w dzisiejszym finale pokonała Stanislavę Hrozenską, która była rozstawiona z numerem szóstym.

Pierwszy set meczu finałowego przebiegał pod dyktando słowackiej tenisistki, której uderzenia były mocniejsze, a co najważniejsze częściej trafiały w kort. Huck popełniała w tym fragmencie gry dużo niewymuszonych błędów, niezbyt dobrze również wprowadzała piłkę do gry. Ostatecznie lepsza okazała się Hrozenska, która wygrała 6:3.

Od tego momentu francuska tenisistka zaczęła grać dużo lepiej, co natychmiast było widać w wyniku tego meczu. To właśnie Huck wygrała druga partię, dzięki przełamaniu serwisu swojej rywalki w ostatnim gemie seta.

Decydująca partia ostatniego spotkania turnieju miała bardzo wyrównany przebieg, a obie tenisistki walczyły o każdą piłkę. Ostatecznie po prawie dwóch godzinach walki lepsza okazała się Violette Huck, która wygrała 7:5.

Dla leworęcznej Francuzki było to pierwsze zwycięstwo w zawodowym turnieju seniorskim. Huck ponadto rozgrywa bardzo dobry sezon, a w notowaniu rankingowym za dwa tygodnie awansuje w granie 280 miejsca na świecie. Bardzo prawdopodobne, że zawodniczka ta otrzyma dziką kartę do eliminacji wielkoszlemowego French Open, który rozpocznie się pod koniec maja na paryskich kortach.