Hrozenska i Huck w finale BGŻ Cup

/ Jarosław Skoczylas , źródło: bgzcup.pl, foto: bgzcup.pl

Anna Korzeniak przegrała w półfinale turnieju BGŻ Cup, który jest rozgrywany na kortach ziemnych w Warszawie – Ursynowie. Polka która była rozstawiona z numerem piątym, okazała się dziś gorsza od Stanislavy Hrozenskiej (nr 6).

Pierwszy, jak i drugi set tego spotkania miał bardzo wyrównany początek. Obie tenisistki grały dobrze, popełniając mało niewymuszonych błędów. W końcówkach obu setów jednak Korzeniak nie potrafiła utrzymać własnego serwisu, dlatego przegrała w dwóch partiach.

Polka dzięki wygraniu trzech pojedynków dopisze do swojego konta dwanaście punktów, co pozwoli jej znacznie awansować w światowym rankingu. Za dwa tygodnie w nowym notowaniu powinna awansować na około 290 miejsce, co będzie jej najwyższą pozycją w karierze.

Rywalką Słowaczki w finale turnieju singlowego będzie Violette Huck (nr 7), która w dzisiejszym spotkaniu okazała się lepsza od Ariny Rodionowej. Osiemnastoletnia Rosjanka grała w całym turnieju znakomicie (wygrane między innymi z Brózdą i Schaefer). Jednak w spotkaniu półfinałowym wyraźnie zabrakło jej sił.

Pierwszy set miał wyrównany przebieg, a o jego wyniku zadecydowało jedno więcej przełamanie na korzyść Francuzki. Tym samym Huck wygrała, 6:3.

W drugiej partii jej przewaga była już bardzo widoczna – Rosjanka grała słabo, starała się szybko kończyć akcje, przez co popełniła dużo niewymuszonych błędów. Ostatecznie Huck oddała swojej rywalce tylko jednego gema i tym samym pewnie awansowała do jutrzejszego finału.