Wakulenko pokonała Safinę !

/ Jarosław Skoczylas , źródło: qatar-german-open.org, foto: wtatour.com

Julia Wakulenko awansowała do półfinału turnieju German Open, który odbywa się w Berlinie (pula nagród 1 340 000 USD). Ukrainka sprawiła dziś kolejną sensację i wyeliminowała z turnieju Dinarę Safinę (nr 8).

W pierwszym secie ukraińska tenisistka miała wyraźną przewagę, przede wszystkim dzięki bardzo dobremu serwisowi. Udało jej się aż czterokrotnie przełamać podanie Rosjanki, dzięki czemu wygrała pierwsza partię, 6:3. Bardzo dobry skutek przyniosły jej ataki drugiego serwisu Safiny, która wygrała po nim tylko jedną z dziesięciu piłek.

Druga partia to zupełne odwrócenie sytuacji. Warunki na korcie bardziej dyktowała Rosjanka, która zanotowała bardzo dużo wygrywających uderzeń. Tym razem to ukraińska tenisistka miała słaby procent wygrywanych piłek po drugim serwisie – tylko 22 %.

W decydującym secie przez dłuższy czas gra była bardzo wyrównana, jednak o wygranej Wakulenko zdecydowało jedno więcej przełamanie na jej koncie. Mecz trwał aż dwie godziny i 23 minuty.

Dinara Safina na pewno nie może zaliczyć tego spotkania do udanych, jednak duża w tym rola Ukrainki, która jest w znakomitej formie. Najpierw doszła do ćwierćfinału w Warszawie, po drodze eliminując Kim Clijsters. W Berlinie Wakulenko zdążyła już pokonać Amelie Mauresmo (nr 2), a bardzo możliwe że na tym się nie skończy.

Jutrzejszą rywalką w półfinale będzie Ana Ivanovic i na pewno ukraińska tenisistka nie jest bez szans.

Jutro także zostanie dokończone spotkanie ćwierćfinałowe pomiędzy Justine Henin, a Jeleną Jankovic. Pierwszego seta wygrała Serbka 6:3, natomiast w drugim jest remis po cztery.