Pietrowa zgarnia wszystko

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Nadia Pietrowa zdobyła swój pierwszy tytuł WTA Tour w tym sezonie, a ósmy w karierze. W finale zawodów Western & Southern Financial Group Women’s Open w Cincinnati 26-letnia Rosjanka pokonała Nathalie Dechy 6:2, 6:1.

Finałowy pojedynek w Cincinnati nie przyniósł ani wielkich emocji, ani niespodziewanego rozstrzygnięcia. Rozstawiona z numerem dwa Pietrowa w siedemdziesiąt minut pokonała, notowaną w rankingu niżej o siedemdziesiąt jeden pozycji, Francuzkę. Rosjanka w każdym z setów wywalczyła po trzy breaki, tylko jeden raz w meczu tracąc własne podanie. Urodzona w Moskwie, a zamieszkała w Monte Carlo tenisistka odnotowała w finałowym pojedynku trzy asy oraz popełniła dwa podwójne błędy.

W całym turnieju Nadia Pietrowa straciła tylko jednego seta – w meczu półfinałowym ze swoją rodaczka Marią Kirilenko. W pozostałych spotkaniach moskwianka odprawiała kolejne rywalki nie tracąc więcej niż pięć gemów. Dla Rosjanki jest to siedemnasty finał imprezy WTA Tour w karierze, a ósme zwycięstwo. Przed Cincinnati ostatni turniejowy triumf odniosła ona w lutym zeszłego roku, w halowych zawodach w Paryżu. Od tego czasu Pietrowa przegrała trzy kolejne mecze finałowe, w tym jeden tegoroczny (w Eastbourne z Agnieszką Radwańską).

Nadia Pietrowa jest trzecią kolejną Rosjanką, która wygrała turniej Western & Southern Financial Group Women’s Open w Cincinnati. W ubiegłym sezonie triumfowała tu Anna Czakwetadze, zaś dwa lata temu Wiera Zwonariowa.

Pietrowa wygrała również w Cincinnati rywalizację deblistek. W duecie z Marią Kirilenko pokonały one w finale najwyżej rozstawiony debel w turnieju – Tajwankę Su-Wej Hsieh oraz Jarosławę Szwedową z Kazachstanu 6:3, 4:6, 10-8.

Finał singla:
Nadia Pietrowa (Rosja, 2) – Nathalie Dechy (Francja) 6:2, 6:1

Finał debla:
S. Hsieh, J. Szwedowa (Tajwan, Kazachstan, 1) – M. Kirilenko, N. Pietrowa (Rosja, 2) 6:3, 4:6, 10-8