Pierwszy finał od czterech lat

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com/cincytennis.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Nadia Pietrowa oraz Nathalie Dechy zagrają w finale turnieju Western & Southern Financial Group Women’s Open w Cincinnati. Obie w meczach półfinałowych wygrywały w trzech setach ze swoimi rodaczkami. Pietrowa pokonała Marię Kirilenko 1:6, 6:2, 6:1, zaś Dechy okazałą się lepsza od Amelie Mauresmo.

Zaskakujący przebieg miało szczególnie spotkanie dwóch Rosjanek. Rozstawiona z numerem trzy Kirilenko wygrała pewnie pierwszego seta, tracąc przy własnym podaniu tylko cztery punkty i trzy razy przełamując o pięć lat starszą rodaczkę. W dwóch kolejnych partiach Pietrowa zdołała jednak odwrócić losy mecz, szczególnie dużo skuteczniej atakując drugie podanie rywalki. W decydującej partii Kirilenko wygrała zaledwie jedną z dwunastu piłek po swoim drugim serwisie! Mecz trwał godzinę oraz czterdzieści siedem minut.

„Rozpoczęłam mecz w sposób bardzo niezdecydowany. Nie miałam energii i naprawdę szamotałam się w wymianach z głębi kortu,” oceniła początek swojego półfinałowego meczu Pietrowa. „Na początku drugiego seta wszystko się jednak dla mnie odmieniło. Byłam w stanie kroczyć na przód i chyba udało mi się wybić ją z rytmu.”

Turniej w Cincinnati okazał się przełomowy dla 29-letniej Nathalie Dechy, która pierwszy raz od sierpnia 2004 roku osiągnęła finał imprezy WTA. Udało to się jej po zwycięstwie nad rówieśniczką – Amelie Mauresmo. Trenująca na co dzień w Belgii Dechy zwyciężyła w dwie godziny oraz dziewięć minut 6:4, 3:6, 6:2. Wykorzystała ona w tym pojedynku sześć z jedenastu okazji na przełamanie i obroniła dziesięć z czternastu break pointów przy własnym podaniu.

„Poprzedni dzień był dla mnie nawet ważniejszy, ponieważ pierwszy raz od dłuższego czasu udało mi się wygrać trzy mecze z rzędu. Awans do finału to dla mnie kolejna wspaniała sprawa” – stwierdziła po meczu Dechy.