Fantastyczny pojedynek Rosjanek

/ Jarosław Skoczylas , źródło: qatar-german-open.org, foto: wtatour.com

Ana Ivanovic (nr 12) awansowała do półfinału turnieju German Open, który jest rozgrywany na ziemnych kortach w Berlinie (pula nagród 1 340 000 USD). Serbka po bardzo emocjonującym meczu wygrała z Patty Schnyder (nr 15).

Pierwszy set tego pojedynku miał bardzo wyrównany przebieg, a obie zawodniczki bardzo dobrze serwowały. Lepsza okazała się Ivanovic, której udało się dwukrotnie przełamać serwis Szwajcarki. Warto zauważyć, że Serbka w tym fragmencie gry wygrywała po swoim pierwszym podaniu aż 70 % punktów.

Nieco słabszą grę serbskiej tenisistki oglądaliśmy na początku drugiej partii, kiedy to Schnyder zaczęła od prowadzenia cztery do zera. Wtedy jednak Ivanovic udało się odrobić stratę jednego przełamania i wrócić do walki. Jednak nie wystarczyło to i szwajcarska zawodniczka doprowadziła do partii trzeciej.

W decydującym secie walka toczyła się o każdą piłkę, tak jakby miała zadecydować o końcowym wyniku. Górą jednak okazała się potężnie bijąca Ivanovic, dla której jest to pierwszy turniej na kortach ziemnych w Europie. Jak widać trzeba będzie się poważnie liczyć z serbską tenisistką. Ostatecznie wygrała całe spotkanie po dwóch godzinach i prawie trzydziestu minutach gry.

Do jutrzejszego półfinału awansowała również Swietłana Kuzniecowa (nr 3), która dziś pokonała swoją rodaczkę, Nadję Pietrową (nr 7). Obie Rosjanki rozegrały bardzo ciekawe i emocjonujące spotkanie.

W pierwszym secie tego spotkania oglądaliśmy znakomita grę z obu stron – obie tenisistki znakomicie serwowały, dlatego w tym fragmencie doszło jedynie do dwóch przełamań. Gra stała na tak wyrównanym poziomie, że aby wyłonić lepszą potrzebny był tie-break. W nim minimalnie lepsza okazała się faworytka, która wygrała 7:5.

Druga partia tego meczu to nadal znakomita forma serwisowa Kuzniecowej, która nie została ani razu przełamana. Trzeciej zawodniczce świata udała się ta sztuka przy jednym z podań Pietrowej, dlatego to właśnie Swietłanę zobaczymy w jutrzejszym półfinale.

Dwa kolejne ćwierćfinały trwają na kortach w Berlinie, Justine Henin (nr 1) mierzy się z Jeleną Jankovic, a Julia Wakulenko z Dinarą Safiną.