Ćwierćfinały w Pradze

/ Jarosław Skoczylas , źródło: pragueopen.cz, foto: wtatour.com

Marion Bartoli (nr 1) awansowała do półfinału turnieju z cyklu WTA, który odbywa się na ziemnych kortach w Pradze (pula nagród 145 000 USD). Francuzka dziś bez większych problemów wyeliminowała Jarmilę Gajdosovą.

W pierwszym secie tego meczu przewaga faworytki była ogromna – Bartoli znakomicie serwowała, a do tego udało jej się aż trzy razy przełamać serwis Słowaczki. Gajdosova ani razu w tym fragmencie gry nie zdołała utrzymać swojego podania, przez co pierwszą partię przegrała bardzo wysoko, 1:6.

Nieco lepiej słowacka tenisistka zagrała w secie drugim, kiedy to gra stała się nieco bardziej wyrównana. O wyniku końcowym w tej partii, jak i całym spotkaniu zadecydowało jedyne przełamanie serwisu Gajdosovej. Tym samym Bartoli wygrała spotkanie po godzinie i dziewiętnastu minutach gry.

Jej przeciwniczką w jutrzejszym spotkaniu półfinałowym będzie Klara Zakopalova, która aby zagrać w turnieju głównym musiała wygrać trzy spotkania w eliminacjach. W dzisiejszym ćwierćfinale Czeszka pokonała Julię Schruff, oddając jej zaledwie cztery gemy.

W drugim półfinale zmierzą się Victoria Azarenka i Akiko Morigami (nr 6). Obie tenisistki swoje spotkania wygrały także bardzo pewnie, jednak lepsze wrażenie pozostawiła po sobie Białorusinka, która nie dała najmniejszych szans Dominice Cibulkovej (kwalifikantka).

Azarenka rozgrywa drugi po Estoril znakomity turniej na kortach ziemnych (w Portugalii doszła aż do finału). W dzisiejszym spotkaniu oddała Słowaczce zaledwie dwa gemy, nie dając się przy tym ani razu przełamać. Jej gra zrobiła na kibicach ogromne wrażenie. W jutrzejszym spotkaniu z Japonką to właśnie osiemnastolatka wydaje się być faworytką, mimo że jest obecnie od niej niżej notowana.