Jedynka nie, dwójka tak

Drugi dzień turnieju Western & Southern Financial Group Women’s Open przyniósł rozstrzygnięcie w ostatnich meczach pierwszej rundy. Faworytka turnieju Marion Bartoli wycofała się z pojedynku z Jameą Jackson. W dolnej części drabinki rozstawiona z "dwójką" Nadia Pietrowa bez problemów awansowała do drugiej rundy, pokonując swoją rodaczkę Galinę Woskobojewą.

Bartoli, po przegranej w tie breaku pierwszego seta, przy stanie 2:2 w drugiej partii zrezygnowała z dalszej gry. Francuzka musiała zejść z kortu z powodu kontuzji w obrębie mięśni brzucha. Jackson zmierzy się w drugiej rundzie z inną Amerykanką – Vanią King.

Pojedynek między dwiema moswiankami, Pietrową i Woskobojewą, był raczej jednostronny. Pietrowa, która zajmuje obecnie 21. miejsce w rankingu WTA, po godzinie i pięciu minutach zakończyła to spotkanie łatwym zwycięstwem 6:3, 6:0. Na Pietrową, czeka już kolejna przeciwniczka, Julie Ditty ze Stanów Zjednoczonych.

Rozgrywany na twardych kortach turniej rozpoczął się dla Amelie Mauresmo ciężkim sprawdzianem. Była liderka światowego rankingu stoczyła trzysetowy bój ze swoją rodaczką Stephanie Cohen-Aloro. Dwa pierwsze sety kończyły się tie breakami: pierwszy zapisała na swoje konto Cohen-Aloro, drugi Mauresmo. W trzecim secie starsza i bardziej utytułowana Mauresmo nie pozostawiła rywalce żadnych złudzeń i wygrała cały mecz 6:7(5), 7:6(6), 6:1.

Występ w kolejnej fazie turnieju w Cincinnati zapewniły sobie także Yanina Wickmayer, Julia Wakulenko oraz Aleksandra Wozniak (nr 6). Zaskoczeniem nie są też wyniki pierwszej rundy turnieju deblowego. Swoje mecze wygrały pary Hsieh/Szwedowa (nr 1), Kirilenko/Pietrowa (nr 2) i Woehr/Zahlavova Strycov (nr 3).

Wyniki pierwszej rundy:
Nadia Pietrowa (Rosja, 2) – Galina Woskobojewa (Rosja) 6:3, 6:0
Amelie Mauresmo (Francja, 5) – Stephanie Cohen-Aloro (Francja) 6:7(5), 7:6(6), 6:1
Jamea Jackson (USA, WC) – Marion Bartoli (Francja, 1) 7:6(5), 2:2 i krecz