Piter przegrała w BGŻ Cup

/ Jarosław Skoczylas , źródło: bgzcup.pl, foto: bgzcup.pl

Katrzyna Piter przegrała w pierwszej rundzie turnieju BGŻ Cup, który jest rozgrywany w Warszawie (pula nagród 25 000 USD). Szesnastoletnia Polka rozegrała dobre spotkanie, jednak w trzech setach okazała się gorsza od Sandry Martinovic (nr 4).

Pierwszy set tego spotkania to wyrównana gra z obu stron. Nieco większa przewaga reprezentantki Bośni zarysowała się pod koniec partii, kiedy to udało jej się przełamać serwis Piter. Ostatecznie to Martinovic wygrała 6:3.

W drugiej partii Polka grająca z dziką karta zagrała znakomicie. Często spychała swoją rywalkę do głębokiej defensywy, przez co osiągała przewagę w wymianach. Ostatecznie szesnastolatka z Poznania nie oddała w tym secie Martinovic ani jednego gema.

W decydującym secie znów gra była wyrównana, jednak minimalnie lepsza w końcówce okazała się tenisistka z Bośni, która wygrała 6:3. Mecz trwał ponad godzinę i 30 minut.

Występ Polki trzeba ocenić pozytywnie, mimo że nie odniosła oczekiwanego (przez wielu kibiców) zwycięstwa. Sama Kasia przyznała w wywiadzie, że zagrała w końcówce za mało agresywnie. Na pewno jednak doświadczenie zdobyte w dwóch warszawskich turniejach zaprocentuje w przyszłości. Już w następnym tygodniu Polka zagra w Michalovcach (pula nagród 10 000 USD).

Do drugiej rundy turnieju awansowała Natalia Kołat, która dziś bez większych problemów pokonała Magdalenę Linette. Młoda Polka, aby zagrać w turnieju głównym musiała wygrać dwa spotkania eliminacyjne. Jednak jej dotychczasowe doświadczenie nie wystarczyło na to, żeby pokonać dużo wyżej notowaną Kołat.

Zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu odniosła również mierząca 185 centymetrów, Justyna Jegiołka. Szesnastolatka pokonała swoją rówieśniczkę Julię Jagodzińską, która w Warszawie również wystąpiła dzięki dzikiej karcie.

Jutro o godzinie dziesiątej na korcie centralnym zobaczymy właśnie pojedynek Jegiołki, z inną Polką –Anną Korzeniak (nr 5). Zdecydowaną faworytką będzie na pewno ta druga, która jest dużo bardziej doświadczona.