Szybkie zwycięstwo Radwańskiej

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Ledwie 54 minuty spędziła dziś na korcie Agnieszka Radwańska. Polka awansowała do półfinału turnieju WTA w Sztokholmie, gdzie broni tytułu, po pokonaniu Francuzki Camille Pin. Najwyżej rozstawiona zawodniczka wygrała pierwszego seta 6:2, a w drugim przy stanie 1:0 rywalka skreczowała. O finał „Isia” zagra z Caroline Wozniacki.

Polka w Sztokholmie w trzech dotychczasowych meczach spędziła na korcie tylko 2 godziny i 58 minut. W dzisiejszym ćwierćfinałowym spotkaniu znów nie miała wiele pracy. W pierwszej partii Radwańska zanotowała niezły procent trafionego pierwszego podania (70), ale nie przełożyło się to na łatwo wygrywane punkty. Oba gemy, które zdobyła Francuzka, padły po przekłamaniach serwisu „Isi”, która w całym secie zdołała tylko raz obronić break pointa. Z drugiej strony podanie Pin nie stanowiło problemu dla naszej tenisistki, która zdobyła cztery przełamania i wygrała pewnie. W drugim secie Radwańska nie wygrała żadnej piłki po drugim serwisie (w całym meczu zwyciężyła tylko dwie!), ale po obronie break pointa, wygrała pierwszego gema, po czym Francuzka zrezygnowała z dalszej gry z powodu kontuzji.

Rywalką naszej tenisistki w półfinale będzie Caroline Wozniacki. 18-letnia reprezentantka Danii także bez większych problemów pokonała sklasyfikowaną na 30. miejscu światowego rankingu Anabel Medinę Garrigues. W pierwszym secie to Hiszpanka częściej trafiała pierwszym podaniem, ale w wymianach z głębi kortu wyraźnie lepsza była młodsza z zawodniczek. Wozniacki obroniła wszystkie trzy break pointy, a sama dwukrotnie przełamała przeciwniczkę, wygrywając gładko 6:1. Druga partia była nieco bardziej wyrównana. Obie panie prowadziły zacięte akcje, ale w decydujących momentach górą była Dunka, której trzy zdobyte breaki wystarczyły do odniesienia zwycięstwa.