Bartoli w ćwierćfinale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: pragueopen.cz, foto: wtatour.com

Marion Bartoli (nr 1) awansowała do ćwierćfinału turnieju z cyklu WTA, który jest rozgrywany na ziemnych kortach w Pradze (pula nagród 145 000 USD). Francuzka dziś bez większych problemów pokonała Viktoriyę Kutuzovą.

Pierwszy set tego spotkania to bardzo dobra gra obu zawodniczek, które pewnie wygrywały swoje gemy serwisowe. Wyjątkiem był jeden z gemów, przy którym piłkę do gry wprowadzała Ukrainka. Wtedy to Bartoli przełamała jej podanie, dzięki czemu wygrała pierwszego seta, 6:3. Obie tenisistki w tym fragmencie gry znakomicie serwowały pierwszym podaniem – obie miały ponad 70 % wygranych punktów.

W drugiej partii gra zdecydowanie była gorsza, gdyż obie zawodniczki zaczęły popełniać dużo niewymuszonych błędów. Nastąpiło także aż siedem przełamań, z czego na szczęście cztery należały do francuskiej tenisistki. Jednak i ona bardzo słabo wprowadzała piłkę do gry, po swoim drugim serwisie wygrała zaledwie jedną z jedenastu piłek ! Na szczęście dla niej wszystko dobrze się skończyło i turniejowa jedynka awansowała do ćwierćfinału po godzinie i pięćdziesięciu minutach gry.

W drugiej rundzie z turniejem niespodziewanie pożegnała się Olga Puczkowa (nr 3), która dziś przegrała swoje spotkanie z Julią Schruff. Niemka zwycięstwo może zawdzięczać głównie bardzo słabej dyspozycji Rosjanki, która zagrała fatalnie.

Pierwszy, jak i drugi set tego meczu to ogromna przewaga Schruff, która wykorzystywała skrzętnie błędy Puczkowej. Było ich bardzo dużo, na co może już wskazywać ilość przegranych przez nią serwisów – została aż siedem razy przełamana. Spotkanie trwało tylko 52 minuty.

Do ćwierćfinałów awansowały także Jarmila Gajdosova (bardzo pewne zwycięstwo z Sandrą Kloesel) i Klara Zakopalova, która niespodziewanie wyeliminowała Virginię Razzano (nr 7).