Krajicek i Dulko odpadły w Pradze

/ Jarosław Skoczylas , źródło: pragueopen.cz, foto: wtatour.com

Michaella Krajicek niespodziewane przegrała w pierwszej rundzie turnieju w Pradze (pula nagród 145 000 USD). Holenderka (nr 4) okazała się gorsza w trzech setach od Yvonne Meusburger.

Pierwszy set tego spotkania na pewno nie stał na wysokim poziomie – obie zawodniczki często przełamywały swój serwis, przez co kibice mogli oglądać wiele zwrotów sytuacji. W sumie doszło aż do pięciu przełamań, z czego trzy należały do Krajicek. To właśnie Holenderka wygrała pierwszego seta 6:3. Istotnym elementem, który miał wpływ na porażkę Austriaczki był drugi serwis, po którym Meusburger wygrała zaledwie dwie z siedmiu piłek.

W drugiej partii obie zawodniczki zagrały zdecydowanie lepiej, jednak lepsza wrażenie w tym fragmencie gry sprawiała starsza Meusburger, której udało się dwukrotnie przełamać podanie Holenderki. Sama bardzo dobrze serwowała, co pozwoliło jej na odniesienie sukcesu 6:4.

Najbardziej wyrównana walka toczyła się w decydującym secie, wtedy to obie tenisistki grały najlepiej jak potrafiły w danym momencie. Lepiej jednak z tej rywalizacji niespodziewanie wyszła reprezentantka Austrii, która wygrała 7:5. Mecz trwał ponad dwie godzinie i dwadzieścia minut.

Z turniejem już w pierwszej rundzie pożegnała się również Gisela Dulko (nr 2). Reprezentantka Argentyny niespodziewanie przegrała dzisiejsze spotkanie z Dominiką Cibulkovą. Warto dodać, że Słowaczka aby znaleźć się w turnieju głównym musiała wygrać trzy spotkania eliminacyjne.

Spotkanie te miało bardzo wyrównany przebieg, jednak nie stało na najwyższym poziomie. W pierwszej partii lepsza była Cibulkova, która oddała swojej rywalce zaledwie trzy gemy.

Do rozstrzygnięcia drugiego seta potrzebny był tie-break, w którym ponownie minimalnie lepsza okazała się osiemnastolatka z Bratysławy. Jak był to wyrównany mecz pokazuje czas, jaki obie tenisistki spędziły na korcie (dwie godziny i osiem minut).