Safina najlepsza w Mieście Aniołów

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Dinara Safina wygrała 6:4, 6:2 z Flavią Pennettą w finałowym spotkaniu turnieju drugiej kategorii w Los Angeles. Tym samym 22-letnia moskwianka wywalczyła siódmy tytuł w karierze, a drugi w tym sezonie.

Najbardziej zacięta walka miała miejsce na początku spotkania. Zawodniczki wygrywały swoje gemy serwisowe aż do stanu 4:3. Wówczas Safina jako pierwsza zdobyła breaka. 26-letnia Włoszka szybko odrobiła stratę, ale chwilę później znowu dała się przełamać. Set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść Rosjanki. W drugiej odsłonie Safina szybko objęła prowadzenie 2:0. 26-letnia mieszkanka Verbier uzyskała wprawdzie rebreaka, ale nie było jej stać na nic więcej. Wicemistrzyni tegorocznego Roland Garros, Dinara Safina, zakończyła spotkanie przy drugiej piłce meczowej, triumfując 6:4, 6:2. Finałowy mecz turnieju East West Bank Classic trwał 1 godzinę i 10 minut. Piętą achillesową Pennetty było drugie podanie, które bezlitośnie atakowała rozstawiona z „czwórką” Safina. Pochodząca z Brindisi Włoszka wygrała zaledwie 26% po drugim serwisie. 22-letnia Rosjanka pokazała w finale imprezy w Los Angeles bardzo agresywny styl gry.

Flavia Pennetta nie może znaleźć recepty na pokonanie Dinary Safiny. Rosjanka triumfowała w czwartym kolejnym spotkaniu ze starszą o 4 lata Włoszką.

Dla Safiny zwycięstwo w Los Angeles jest drugim singlowym tytułem wywalczonym w tym sezonie. Wcześniej Rosjanka wygrała w Berlinie. Świetny rezultat osiągnęła podczas wielkoszlemowego Roland Garros, gdzie dotarła do finału.

W turnieju w Los Angeles Dinara Safina straciła zaledwie jednego seta – w meczu trzeciej rundy przeciwko Alle Kudriawcewej. 22-letnia moskwianka pewnie pokonała Wiktorię Azarenkę w ćwierćfinale i wiceliderkę światowego rankingu, Jelenę Janković, w półfinale. Za zwycięstwo w największym mieście Kalifornii młodsza siostra Marata otrzyma 95 500 dolarów i 275 punktów do rankingu WTA, w którym przesunie się z dziewiątej na ósmą pozycję. Od poniedziałku Safina będzie uczestniczyć w turnieju Rogers Cup w Montrealu, gdzie będzie rozstawiona z „siódemką”.

Tytuł deblowy przypadł tajwańskiej parze Yung-Jan Chan i Chia-Jung Chuang. Rozstawione z „jedynką” Azjatki pokonały w finale Czeszki, Vladmirę Uhlirovą i Evę Hrdinovą 2:6, 7:5, 10:4.

Wynik finału singla:
Dinara Safina (Rosja, 4) – Flavia Pennetta (Włochy, 10) 6:4, 6:2

Wynik finału debla:
Y.J. Chan, C.J. Chuang (Tajwan, 1) – V. Uhlirova, E. Hrdinova (Czechy) 2:6, 7:5, 10:4