Cornet kreczuje w Bad Gastein

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

Alize Cornet odpadła w drugiej rundzie turnieju Gastein Ladies. Na ziemnych kortach w austriackim Bad Gastein rozstawiona z dwójką Francuzką skreczowała w trzecim secie pojedynku z Rossaną de los Rios. Z turniejem pożegnała się również rozstawiona z ósemką Wiera Duszewina, która ugrała tylko siedem gemów w rywalizacji z Karoliną Sprem. Coraz wyższą formę prezentuję natomiast Anna-Lena Groenefeld. Grająca dzięki „dzikiej karcie” Niemka pokonała Julię Wakulenko 6:1, 6:1.

Cornet w ubiegłym tygodniu wygrała w Budapeszcie swój pierwszy turniej WTA w karierze. Francuzka już jednak przed spotkaniem finałowym w stolicy Rumuni skarżyła się na problemy zdrowotne i korzystała z pomocy lekarza. Pomimo tego przystąpiła do zmagań w Bad Gastein Spotkanie z 33-letnią Rossana de los Rios zaczęło się dla Cornet bardzo udanie, gdyż wygrała ona pierwszego seta 6:2. W drugim secie to jednak doświadczona Paragwajka straciła tylko dwa gemy, a przy stanie 2:3 w decydującej odsłonie, mająca problemy żołądkowe Francuzka, skreczowała.

Bardzo nieudany dla siebie sezon kontynuuje Wiera Duszewina. 22-letnia Rosjanka przegrała dziś w godzinę oraz dwadzieścia dziewięć minut z Karoliną Sprem 3:6, 4:6 i po raz szósty w tym sezonie odpadła już w pierwszej rundzie turnieju WTA Tour. Przyczyną tak słabej dyspozycji moskwianki są liczne problemy z kontuzjami. Pod koniec zeszłego roku nabawiał się ona kontuzji stopy, zaś w tym roku w marcu i kwietniu w ogóle nie grała, mając problemy z mięśniami brzucha.

Tymczasem po problemach zdrowotnych do wysokiej formy wraca Anna-Lenna Groenefeld. Niemka, która w 2006 roku była czternasta na świece, po wygraniu w tym sezonie trzech turnieju ITF w ubiegłym tygodniu wystąpiła w swoich pierwszych tegorocznych zawodach WTA, osiągając ćwierćfinał w Budapeszcie. Start w Bad Gastein Groenefeld rozpoczęła natomiast od bardzo efektownego zwycięstwa nad Julią Wakulenko, triumfując w pięćdziesiąt osiem minut 6:1, 6:1. Kolejną rywalką Niemki będzie rozstawiona z numerem czwartym Francuzka Paulie Parmentier, która wczoraj wyeliminowała Tathianę Garbin.

Wyniki pierwszej rundy:
Rossana de los Rios (Paragwaj) – Alize Cornet (Francja, 2) 2:6, 6:2, 3:2 i krecz
Karolina Sprem (Chorwacja) – Wiera Duszewina (Rosja, 8) 6:3, 6:4
Anna-Lena Groenefeld (Niemcy, WC) – Julia Wakulenko (Ukraina) 6:1, 6:1