Henin – Bondarenko w finale !

/ Jarosław Skoczylas , źródło: jandscup.pl, foto: Agencja Triada (jandscup.pl)

Justine Henin awansowała do finału turnieju J&S Cup, który jest rozgrywany w Warszawie (pula nagród 600 000 USD). Belgijka, która jest rozstawiona z numerem pierwszym, pokonała dziś po trzysetowym spotkaniu Jelenę Jankovic (nr 4).

Początek tego spotkania zdecydowanie należał do liderki światowego rankingu WTA. Henin po około dwudziestu minutach gry objęła prowadzenie 4:0 i wydawało się, że absolutnie nic nie odbierze jej zwycięstwa w tym secie. Serbka jednak ani na chwilę nie poddała się i cierpliwie odrabiała straty. Bardzo szybko udało jej się nadrobić dwa przegrane swoje gemy serwisowe i doprowadziła do remisu po pięć. Wtedy Henin po długim gemie wyszła na prowadzenie i wydawało się, że set zakończy tie-break. Jednak Serbka w ostatnim gemie w tej partii nie potrafiła utrzymać swojego podania i ostatecznie przegrała 5:7.

W drugiej partii Jankovic od samego początku pokazała, że nie bez przypadku znajduje się na siódmym miejscu w rankingu WTA. Grała bardzo dobrze, spychając często Belgijkę do defensywy. Udało jej się również dwukrotnie przełamać serwis swojej rywalki i wygrała całego seta 6:2.

Tak więc czwarte spotkanie pomiędzy tymi zawodniczkami, zakończyło się tak jak trzy poprzednie, a więc trzysetowym meczem. W decydującej partii walka była bardzo wyrównana, a gra stała na wysokim poziomie. O końcowym zwycięstwie Belgijki zadecydowało jedno więcej przełamanie na jej korzyść. Mecz trwał aż dwie godziny i 35 minut.

Jutrzejszą rywalką Henin w finale będzie niespodziewanie Alona Bondarenko, która sensacyjnie wyeliminowała Swietłanę Kuzniecową (nr 3). Tak więc Rosjanka nie wystąpi czwarty raz pod rząd w finale warszawskiej imprezy.

W pierwszym secie tego meczu Ukrainka zagrała koncertowo. Pewnie wygrywała swoje gemy serwisowe, a na dodatek dwukrotnie udało jej się przełamać serwis swojej rywalki.

Druga partia to już zdecydowanie lepsza gra Rosjanki, która starała się powrócić do meczu. Po dobrej grze obu zawodniczek, o końcowym wyniku zadecydować musiał tie-break, w którym nieznacznie lepsza okazała się niżej notowana Bondarenko (40 WTA).

Dla Ukrainki będzie to drugi finał tak dużej imprezy. Rok temu Bondarenko wygrała turniej w Luksemburgu, kiedy to w finale okazała się lepsza od Francesci Schiavone.