14-latka wygrała juniorski Wimbledon!

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wimbledon.org, foto: wimbledon.org

Zaledwie 14-letnia Laura Robson zwyciężyła w juniorskim Wimbledonie! Zawodniczka gospodarzy w dzisiejszym finale pokonała 6:3, 3:6, 6:1 Noppawan Lertcheewakarn (nr 3), osiagając tym samym życiowy sukces. W sześciu wygranych pojedynkach w Londynie Robson straciła tylko jednego seta – w finale.

Pierwszy set pojedynku z Lertcheewakarn był bardzo dobry w wykonaniu młodej Brytyjki. Robson grała odważnie, próbując zagrać wygrywające uderzenie przy każdej nadarzającej się okazji. Taktyka przyniosła efekt, gdyż Robson (36 ITF) wygrała pierwszego seta 6:3.

W drugiej odslonie gry po raz pierwszy do głosu doszła faworytka finału, Noppawan Lertcheewakarn (5 ITF). Szesnastoletnia Tajka popełniała mniej błędów w tej części gry, jednocześnie grając bardzo skutecznie w ataku. Po godzinie i 4 minutach gry, faworytka doprowadziła w setach do remisu.

Decydujący set spotkania finałowego był bardzo jednostronnym widowiskiem, gdyż reprezentantka Tajlandii wyraźnie opadła z sił. Dobrze grająca tenisistka gospodarzy bardzo dobrze rozgrywała każdą wymianę, dzięki czemu wygrała tę partię 6:1 i co za tym idzie – cały mecz.

Za zwycięstwo w finale Robson otrzyma 500 punktów do rankingu juniorskiego ITF, co pozwoli jej w wieku czternastu lat znaleźć się w pierwszej dziesiątce tej klasyfikacji. Jest to największy sukces w dotychczasowej karierze młodej tenisistki. Robson jest szóstą Brytyjką w historii, która wygrała w juniorskim Wimbledonie.

Wynik finału:
Laura Robson (Wielka Brytania) – Noppawan Lertcheewakarn (Tajlandia, 3) 6:3, 3:6, 6:1