Zwycięstwo

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

W czwartek z imprezą Ordina Open w s’Hertogenbosch pożegnała się obrończyni tytułu, Anna Czakwetadze (nr 2). Pogromczynią ósmej w światowym rankingu Rosjanki została Ukrainka Alona Bondarenko (nr 8). Na ćwierćfinale swój udział w turnieju zakończyła także ostatnia z reprezentantek gospodarzy, Michaella Krajicek. Nie zawiodła za to Jelena Diemientiewa (nr 1), która pewnie pokonała 18-letnią Rumunkę Soranę Cirsteę.

Najwyżej rozstawiona w holenderskim turnieju Jelena Diemientiewa wyeliminowała Rumunkę Soranę Cirsteę, triumfując 6:2, 6:4. 26-letnia Rosjanka kontrolowała przebieg spotkania, obroniła aż 9 z 11 breakpointów i przełamała swoją rywalkę aż pięciokrotnie. Utytułowana moskwianka jest krok od powtórzenia wyniku sprzed 6 lat, gdy w Rosmalen doszła do finału. Jej przeciwniczką w spotkaniu półfinałowym będzie finalistka Roland Garros, Dinara Safina. 22-latka mieszkająca na co dzień w Monte Carlo nie musiała nawet wyjść na kort, gdyż jej rodaczka Katarina Srebotnik poddała mecz walkowerem.

Były ciężkie warunki do gry, jak zawsze gdy trzeba czekać na rozegranie pojedynku. Cirstea była ciężką rywalką, dlatego cieszę się ze zwycięstwa. Dinara jest w świetnej formie i rozgrywa bardzo dobry sezon. Mecz z nią będzie bardzo trudny, ale nie mogę się go doczekać” – powiedziała największa gwiazda Ordina Open, Jelena Diemientiewa.

W dolnej połówce drabinki w walce o finał spotkają się rozstawiona z „ósemką” Alona Bondarenko i kwalifikantka Tamarine Tanasugarn. Niespełna 24-letnia Ukrainka pokonała 6:2, 3:6, 6:2 obrończynię tytułu, Annę Czakwetadze. Po trwającym 1 godzinę i 41 minut spotkaniu tenisistka z Krzywego Rogu powiedziała: „Cieszę się ze zwycięstwa. Po prostu chciałam koncentrować się na swojej grze, ale wiedziałam, że to nie będzie łatwe”. Jej kolejną przeszkodą na drodze do pierwszego w tym sezonie finału WTA będzie Tajka Tamarine Tanasugarn. Ta 31-letnia tenisistka, która musiała przebijać się przez eliminacje, pokonała w czwartek reprezentantkę gospodarzy Michaellę Krajicek. Początek spotkania nie zapowiadał takiego wyniku, gdyż 19-letnia Holenderka wygrała pierwszą partię 6:3. Jednak w kolejnych setach lepszą dyspozycję zaprezentowała Azjatka i po 2 godzinach i 9 minutach awansowała do półfinału. Tym samym w czwartek z imprezą Ordina Open pożegnały się dwie wcześniejsze triumfatorki, Anna Czakwetadze (2007) i Michaella Krajicek (2006).

Wyniki ćwierćfinałów singla:
Jelena Diemientiewa (Rosja, 1) – Sorana Cirstea (Rumunia, WC) 6:2, 6:4
Dinara Safina (Rosja, 3) – Katarina Srebotnik (Słowenia, 7) walkower (kontuzja kostki Srebotnik)
Tamarine Tanasugarn (Tajlandia, Q) – Michaella Krajicek (Holandia) 3:6, 6:3, 6:4
Alona Bondarenko (Ukraina, 8) – Anna Czakwetadze (Rosja, 2) 6:2, 3:6, 6:2