Piter przegrała z Pietrową

/ Jarosław Skoczylas , źródło: jandscup.pl, foto: jandscup.pl

Katarzyna Piter zaprezentowała znakomity tenis, ale niestety przegrała w pierwszej rundzie turnieju J&S Cup w Warszawie (pula nagród 600 000 USD). Jej dzisiejszą rywalką była Nadja Pietrowa, która jest rozstawiona z numerem piątym.

Szesnastoletnia Polka rozpoczęła spotkanie bardzo stremowana. Rosjanka za to zaczęła mecz od agresywnej gry, na którą przez dłuższy czas Piter nie umiała znaleźć recepty. O wyniku pierwszego seta zadecydowało jedyne przełamanie podania Polki, dlatego partia zakończyła się zwycięstwem utytułowanej Rosjanki 6:3.

Drugi set rozpoczął się od niespodziewanego prowadzenia Kasi 2:0, której udało się między innymi przełamać serwis Pietrowej. Wtedy jednak Rosjanka zaczęła grać lepiej. Na pewno elementem, nad którym Piter musi dużo popracować jest serwis. To jednak na pewno przyjdzie z wiekiem. Ostatecznie w drugiej partii szesnastolatce udało się wygrać pięć gemów, co jest ogromnym sukcesem Polki. Swoją grą udowodniła, że absolutnie zasłużyła na daną jej dziką kartę. Mecz trwał godzinę i jedenaście minut.

Obecnie nasza zawodniczka nie jest sklasyfikowana w rankingu światowym, Pietrowa natomiast jest dziewiątą zawodniczką globu. W najbliższym czasie Piter zagra również w Warszawie, tyle że w turnieju o puli nagród 25 000 USD. Później przeniesie się na Słowację, gdzie zagra w Michalovcach (pula nagród 10 000 USD).

W drugiej rundzie turnieju głównego rywalką Rosjanki będzie Włoszka Mara Santangelo, która dziś bez większych problemów poradziła sobie z Severine Bremond.