Porażka Brózdy w Warszawie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: jandscup.pl, foto: jandscup.pl

Olga Brózda nie wykorzystała ogromnej szansy na zwycięstwo i przegrała w drugiej rundzie eliminacji turnieju J&S Cup w Warszawie (pula nagród 600 000 USD). Jej przeciwniczką była Jarmila Gajdosova (Słowaczka znajduje się obecnie na 93 miejscu w rankingu WTA).

Pierwszy set tego spotkania to ogromna dominacja polskiej zawodniczki, która zaczęła spotkanie bardzo dobrze. Znakomicie serwowała, przez co często spychała Słowaczkę do defensywy. Tym samym wygrała seta bez straty ani jednego gema.

Druga partia to zdecydowanie lepsza gra Gajdosovej, która chyba przypomniała sobie o przepaści jaka dzieli obie zawodniczki w rankingu. Brózda wprawdzie starała się wygrać spotkanie w dwóch setach, niestety w drugiej partii przegrała 4:6.

Trzeci set był najbardziej wyrównany ze wszystkich. Tenisistki wygrywały gem za gem. Przy prowadzeniu 5:3 Polka serwowała aby zakończyć spotkanie, niestety nie udało się i została przełamana. Ostatecznie decydujący set zakończył tie-break, w którym lepsza było słowacka tenisistka.

Dzięki wygranej w pierwszej rundzie eliminacji Brózda zarobi do rankingu pięć punktów, jednak na pewno pozostanie jej niedosyt bo mogła osiągnąć więcej.