Marta Domachowska odpadła w Torrent

/ Jarosław Skoczylas , źródło: pzt.pl, foto: itftennis.com

Marta Domachowska przegrała w ćwierćfinale turnieju z serii ITF w Torrent (pula nagród 50 000 USD). Polka, która we wcześniejszych dwóch meczach nie straciła ani jednego seta, dziś poniosła porażkę z Tatianą Perebiynis (218 WTA).

Pierwszy set tego spotkania miał bardzo wyrównany przebieg, a obie tenisistki prezentowały dobrą grę. Dopiero w końcówce lepsza okazała się bardziej doświadczona Ukrainka. Wygrała tego seta 7:5.

W drugiej partii przewaga tenisistki ukraińskiej była już widoczna. Domachowska popełniała dużo niewymuszonych błędów, która skutkowały łatwym przegraniem punktu. Udało jej się wygrać zaledwie trzy gemy w tym secie.

Występ polskiej tenisistki w Hiszpanii należy jednak ocenić pozytywnie. Polka wygrała dwa mecze w dobrym stylu, przegrała dopiero w ćwierćfinale w doświadczoną tenisistką. Najważniejsze w tym momencie dla Marty jest wygrywanie jak największej ilości meczów (nawet w mniejszych turniejach). W tych zawodach zarobiła do rankingu dziewięć punktów.

Kolejnym turniejem, w którym wystąpi do niedawna najlepsza polska zawodniczka, będzie challenger Rome Tiro A Volo (pula nagród 100 000 USD). Domachowska zagra od razu w turnieju głównym, a gry rozpoczną się siódmego maja.