Kłopoty Williams, dotkliwa porażka Bondarenko

/ Mateusz Grabarczyk , źródło: rolandgarros.com, foto: rolandgarros.com

Deszcz przerwał popołudniowe pojedynki na kortach Rolanda Garrosa. Wszystko wskazuje na to, że zawodnicy na korty już dziś nie powrócą, bo w Paryżu leje jak z cebra. Ofiarą kapryśnej aury padły między innymi Amelie Mauresmo i Marion Bartoli. Obie Francuzki nie zdążyły nawet rozpocząć swoich spotkań i na pierwszy mecz w tegorocznym French Open będą musiały poczekać. Część spotkań zaplanowanych na przedpołudnie odbyła się jednak zgodnie z planem.

Sporo problemów z awansem do kolejnej rundy miała Venus Williams. Amerykanka stoczyła ponad dwugodzinny pojedynek z weteranką światowych kortów Tziporą Obziler. 35-letnia reprezentantka Izrael wysoko postawiła poprzeczkę faworytce. Początek nie wskazywał jednak na kłopoty Williams. Pierwszego seta wygrała 6:3, a w drugim prowadziła już 4:2. Od tego momentu Amerykanka przegrała pięć gemów z rzędu, ulegając rywalce w drugiej partii 4:6 i rozpoczynając decydującą odsłonę od starty własnego serwisu. Venus postanowiła się wziąć w końcu do pracy i przejęła inicjatywę, oddając Obziler w dalszej części gry tylko jednego gema. Następną przeciwniczką Williams będzie Selima Sfar z Tunezji.

Niespodzianką zakończyła się potyczka Alony Bondarenko z Petrą Cetkovską. Rozstawiona z numerem dwudziestym trzecim Ukrainka uległa niżej notowanej Czeszce aż 3:6, 0:6! Wynik meczu nie do końca jednak odzwierciedla przebieg całego spotkania. Faktem jest, że Czeszka była lepsza, bo wygrywała więcej punktów i mniej się myliła, ale patrząc na rezultat, możnaby się spodziewać kolosalnej różnicy w statystykach, tymczasem tak wcale nie było. Cetkovska miała nieznaczną przewagę w piłkach bezpośrednio zwyciężanych i 11 niewymuszonych błędów mniej. Na uwagę zasługuje jednak jej skuteczność wykorzystywania break pointów. Z sześciu szans nie zmarnowała żadnej, a Bondarenko, mając tyle samo okazji, tylko raz odebrała serwis rywalce. Cetkovska zmierzy się teraz Galiną Woskoboewą.