Rzym. Siła złego na jednego

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek jako pierwsze w trzeciej rundzie Internazionali BNL d’Italia zameldowały się Karolina Pliszkova i Ashleigh Barty. Z turniejem szybko pożegnały się Aryna Sabałenka i Caroline Wozniacki.

Dunka nie ma ostatnio dobrej passy. W Madrycie nie dokończyła spotkania z powodu kontuzji pleców, a w stolicy Włoch z gry wyeliminowała ją kontuzja łydki. Była liderka światowego rankingu w pierwszym secie pojedynku przeciwko Danielle Collins odrobiła straty z 2:5 i doprowadziła do tie-breaka, ale w tej dodatkowej trochę lepsza okazała się Amerykanka. Po zakończeniu seta Wozniacki poprosiła o przerwę medyczną i po konsultacji z fizjoterapeutą postanowiła zrezygnować z dalszej gry.

Występu na Foro Italico do udanych nie zaliczą również Aryna Sabałenka i Anastasija Sewastowa. Białorusinka zupełnie nie mogła poradzić sobie z wietrznymi warunkami i w dwóch setach przegrała z dużo regularniejszą Alize Cornet. Z kolei reprezentantka Łotwy bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie przeciwko Belindzie Bencic i wygrała pierwszą partię 6:2, a w drugiej wyszła na prowadzenie 3:0, ale dwanaście z czternastu gemów zdobyła Szwajcarka i to ona awansowała do drugiej rundy. Francuzka zmierzy się teraz z Carlą Saurez Navarro, która pokonała Dajaną Jastremską, a następną rywalką partnerki Rogera Federera z Pucharu Hopmana będzie Kristina Mladenović. Tenisistka „trójkolorowych” oddała tylko trzy gemy byłej partnerce deblowej, Caroline Garcii.

Jako pierwsze w trzeciej rundzie Internazionali BNL d’Italia zameldowały się Karolina Pliszkova i Ashleigh Barty. Czeszka wyeliminowała Ajlę Tomljanovic, a Australijka przegrała pierwszego seta z Viktorią Kuzmova, ale w dwóch kolejnych była już lepsza od Słowaczki.