Srebotnik i Medina Garrigues zagrają w finale

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Słowenka Katarina Srebotnik (nr 5) i Hiszpanka Anabel Medina Garrigues (nr 6) wystąpią w finale rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju Internationaux de Strasbourg (pula nagród 175 000 dol.). Łatwiejsze spotkanie w półfinale miała Garrigues, która pokonała 6:3, 6:3 rewelację turnieju, Timeę Bacsinszky.

Pojedynek Hiszpanki i Szwajcarki organizatorzy turnieju wyznaczyli jako główny pojedynek dnia na korcie centralnym. 19-letnia Bacsinszky (71 WTA) spisywała się bowiem w poprzednich meczach znakomicie, eliminując z turnieju między innymi Ukrainkę Alonę Bondarenko (nr 2). W dzisiejszej konfrontacji zaprezentowała się jednak słabo, prezentując przez całe spotkanie słaby serwis.

Medina Garrigues (33 WTA) oddała niżej notowanej rywalce po trzy gemy w każdym secie i po godzinie i trzydziestu minutach gry, awansowała do finału turnieju. 26-letnia tenisistka z Valencii znakomicie czuje się w Strasbourgu, gdyż dwukrotnie triumfowała już w tych zawodach – w 2005 i 2007 roku. Tym samym stanie jutro przed szansą obronienia tytułu wywalczonego we Francji przed rokiem.

Czeką ją jednak ciężka przeprawa, gdyż po drugiej stronie siatki stanie doświadczona i wyżej notowana Słowenka, Katarina Srebotnik. Rozstawiona z numerem piątym zawodniczka pokonała dzisiaj reprezentantkę Tajwanu, Yung-Jan Chan. Pierwszy set tego pojedynku to zdecydowana dominacja Srebotnik, jednak w dwóch kolejnych partiach walka toczyła się o każdą piłkę.

Ostatecznie po ponad dwóch godzinach walki, nieznacznie lepsza okazała się faworytka, która wygrała 6:1, 6:7(8), 6:4. Mecz finałowy będzie szóstą konfrontacją Srebotnik i Garrigues. Co ciekawe, zawsze były to dwu-setowe pojedynki. Hiszpanka triumfowała w dwóch meczach (w tym w ostatnim spotkaniu rozegranym przed rokiem w Rzymie), natomiast Słowenka w trzech.

Wyniki półfinałów:
Katarina Srebotnik (Słowenia, 5) – Yung-Jan Chan (Tajwan) 6:1, 6:7(8), 6:4
Anabel Medina Garrigues (Hiszpania, 6) – Timea Bacsinszky (Szwajcaria) 6:3, 6:3

Zobacz wyniki wszystkich piątkowych spotkań turnieju Internationaux de Strasbourg