Rabat. Pierwsza od ponad dekady

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Triumfatorką tegorocznej edycji Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem została Maria Sakkari. W sobotę Greczynka pokonała Johannę Kontę i zdobyła pierwszy tytuł w karierze.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Brytyjka, która pewnie wygrała pierwszego seta, a w drugim wyszła na prowadzenie 4:2. W tym momencie mecz się zupełnie jednak odwrócił. Cztery kolejne gemy zdobyła 23-latka urodzona w Atenach, która wyrównała stan rywalizacji. Tenisistka rozstawiona z numerem 7 miała jeszcze szansę, żeby wyrównać w tej części meczu na 5:5, ale w dziesiątym gemie nie zdołała utrzymać podania, pomimo prowadzenie 40:0.

W decydującej odsłonie pojedynku reprezentantka Grecji poszła za ciosem, oddała rywalce tylko jednego gema i po godzinie i 57 minutach gry mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Maria Sakkari została pierwszą Greczynką od 11 lat, która wygrała imprezę rangi WTA. W 2008 roku w Hobart najlepsza okazała się Eleni Daniilidou.

Obie finalistki marokańskich zawodów nie będą miały zbyt wiele czasu na odpoczynek, ponieważ już w niedzielę rozpoczną rywalizację w Mutau Madrid Open. Sakkari zagra z faworytką gospodarzy Carlą Saurez Navarro, a Konta zmierzy się z Alison Riske.