Stuttgart. Osaka obroniła fotel liderki

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Naomi Osaka pokonała Su-Wei Hsieh 6:4, 6:3 i awansowała do ćwierćfinału Porsche Tennis Grand Prix. Z rywalizacją na drugiej rundzie pożegnała się natomiast broniąca tytułu Karolina Pliszkova.

Czołówce rankingu WTA panuje spory ścisk, a o tym, czy pierwsza japońska liderka zestawienia utrzyma pozycję po występie w Stuttgarcie, miał zadecydować jeden mecz – Osaki z Su-Wei Hsieh. W trzecim tegorocznym starciu Japonki z Tajwanką górą okazała się najlepsza obecnie tenisistka świata. Ta wygrana pozwoliła tenisistce z Kraju Kwitnącej Wiśni utrzymać pozycję w rankingu.

Wydawało mi się, że ta nawierzchnia bardziej pasuje mi niż mojej rywalce i to się sprawdziło. Cieszę się, że udało mi się zrealizować plan i awansować do ćwierćfinału – podsumowała pierwszą wygraną w Porsche Arena japońska tenisistka, której kolejną rywalką będzie Donna Vekic. Chorwatka w dwóch setach pokonała Darię Kasatkinę.

Na drugiej rundzie z rywalizacją pożegnały się dwie mistrzynie. Najlepsza tenisistka edycji z 2017 roku, Laura Siegemund uległa Anastasij Sevastovej. Z kolei broniąca tytułu Karolina Pliszkova po wygraniu pierwszego seta z Wiktorią Azarenką, oddała rywalce dwa kolejne i zakończyła tegoroczny występ.

Kort tutaj jest chyba zaczarowany, bo mój „jet lag” odszedł w zapomnienie i udało mi się odnieść zwycięstwo. A tak poważnie, to gra w tenisie jest moją pracą, którą staram się wykonywać najlepiej jak umiem i to bez względu na warunki – przyznała na pomeczowej konferencji Azarenka, która jeszcze w weekend walczyła przeciwko Australii w rozgrywkach Pucharu Federacji w Brisbane.

Naomi Osaka (Japonia, 1) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:4, 6:3
Wiktoria Azarenka (Białoruś) – Karolina Pliszkova (Czechy, 4) 4:6, 6:3, 6:4
Angelique Kerber (Niemcy, 5) – Andrea Petkovic (Niemcy, WC) 6:2, 6:4
Kiki Bertens (Holandia, 6) – Belinda Bencic (Szwajcaria) 4:6, 6:3, 6:4
Anastasija Sevastova (Łotwa, 7) – Laura Siegemund (Niemcy, WC) 6:4, 6:3
Anett Kontaveit (Estonia, 8) – Anastazja Pawluczenkowa (Rosja) 6:3, 6:2
Donna Vekic (Chorwacja) – Daria Kasatkina (Rosja) 6:1, 7:5