Stuttgart. Kvitova pierwszą ćwierćfinalistką, Georges poza turniejem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Petra Kvitova pokonała Greet Minnen 6:1, 6:4 i jest już w ćwierćfinale Porsche Tennis Grand Prix. Z kontuzją w meczu pierwszej rundy przegrała Julia Goerges, która w trzeciej partii spotkania przeciwko Anastazji Pawluczenkowej musiała poddać mecz.

W Porsche Arenie w Stuttgarcie zostały rozegrane ostatnie mecze pierwszej rundy oraz poznaliśmy pierwszą ćwierćfinalistkę tegorocznych zmagań. Cztery najwyżej rozstawione zawodniczki miało w pierwszej rundzie wolny los. Jako pierwsza z uprzywilejowanych o ćwierćfinał walczyła Petra Kvitova. Rozstawiona z numerem trzy Czeszka stanęła naprzeciwko Greet Minnen.

Sklasyfikowana pod koniec drugiej setki rankingu WTA Belgijka starała się dotrzymać kroku bardziej utytułowanej rywalce, ale udało jej się to tylko w drugiej odsłonie. W pierwszym secie Kvitova trzy razy odebrała rywalce podanie i bez problemów wyszła na prowadzenie w meczu. W drugiej partii Minnen prowadziła co prawda 4:3, ale kolejne gemy padały już łupem Czeszki i to ona zameldowała się w najlepszej ósemce.

Myślę, że zagrałam dziś całkiem nieźle. Trudnością w dzisiejszym spotkaniu było to, że nigdy wcześniej nie widziałam mojej rywalki. Ponadto, gra wewnątrz trochę się różni od meczów rozgrywanych na wolnym powietrzu. To sprawiło, że w kilku gemach miałam problemy, ale ogólnie wszystko wyszło w porządku – podsumowała występ Kvitova, która o półfinał powalczy ze zwyciężczynią meczu między Laurą Siegemund i Anastasiją Sevastovą.

Na pierwszej rundzie zakończyła tegoroczny start Julia Goerges. Mistrzyni imprezy z 2011 roku musiała poddać mecz przeciwko Anastazji Pawluczenkowej w trzecim secie z powodu kontuzji karku. Tym samym Rosjanka jest o krok od powtórzenia swojego najlepszego wyniku w Stuttgarcie, czyli ubiegłorocznego ćwierćfinału. Na jej drodze do tego stoi Anett Kontaveit. Rozstawiona z numerem osiem Estonka pokonała w dwóch setach Caroline Garcię w meczu pierwszej rundy.

Petra Kvitova (Czechy, 3) – Greet Minnen (Belgia) 6:1, 6:4