Lugano. Kuzniecowa lepsza w pojedynku specjalistek od mączki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Swietłana Kuzniecowa awansowała do ćwierćfinału Samsung Open presented by cornèr. Rosjanka po ponad dwóch godzinach walki pokonała Timeę Bacsinszky i o półfinał powalczy z Kristyną Pliszkovą.

Spotkanie lepiej rozpoczęła dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa, która wyszła na prowadzenie 4:1. Szwajcarka zdołała jednak odrobić stratę „breaka” i w końcówce rozstrzygnęła partię na swoją korzyść. Faworytka gospodarzy dobrze rozpoczęła również drugą odsłonę pojedynku i odebrała podanie rywalce w trzecim gemie. Kuzniecowa wygrała jednak pięć z sześciu następnych gemów i wyrównała stan rywalizacji. O losach decydującego seta zadecydowało pojedyncze przełamanie, które rosyjska tenisistka zdobyła na 2:1. Była wiceliderka światowego rankingu po 2 godzinach i 7 minutach walki zakończyła spotkanie wygrywającym serwisem.

Swietłana Kuzniecowa o miejsce w najlepszej czwórce imprezy zagra z Kristyną Pliszkovą, która bez straty sety pokonała Antonię Lottner.

W czwartek miejsce w ćwierćfinale zapewniły sobie również Weronika Kudermetowa i Stefanie Voegele.