Bogota. Koniec przygody Linette

/ Tomasz Górski , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette odpadła już w drugiej rundzie turnieju WTA w Bogocie. Polka przegrała z Astrą Sharmą 4:6, 3:6. I nie powtórzy tym samym osiągnięcia sprzed roku.

Po zwycięstwie nad Alioną Bolsovą w premierowej rundzie na drodze Magdy Linette stanęła, notowana w drugiej setce rankingu WTA, Astra Sharma. Polka po dramatycznym boju i wspaniałym powrocie pokonała Hiszpankę, jednak dziś nie była już w tak dobrej formie.

23-letnia Australijka już na starcie przełamała naszą reprezentantkę w ośmiu punktach. Bardzo długi, szósty gem przyniósł kilka stanów równowagi ale skutecznie broniła się Sharma. Po czterdziestu minutach Polka straciła seta.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg. Linette zaczyna od podania i zostaje przełamana. Polka w całym meczy nie miała nawet jednego breaka pointa. A co za tym idzie dobry serwis okazał się kluczem do zwycięstwa Australijki, która zaserwowała sześć asów i wygrała 76% punktów po pierwszym podaniu. W końcówce seta i zarazem meczu Sharma dorzuciła jeszcze przełamanie i zamknęła mecz po godzinie i piętnastu minutach.

Było to pierwsze starcie obu zawodniczek w karierze. W walce o półfinał rywalką Australijki będzie Sara Errani lub Bibiane Schoofs. Polce nie udało się powtórzyć osiągnięcia z poprzedniego roku. Wówczas w stolicy Kolumbii dotarła do ćwierćfinału i dopiero tam została zatrzymana przez Dalilę Jakupović. Teraz Magda musi skupić się już na kolejnych turniejach.

Astra Sharma (Australia) – Magda Linette (Polska, 8) 4:6, 3:6