Bogota. Schmiedlova nie obroni tytułu, Linette poznała rywalkę

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Anna Karolina Schmiedlova pożegnała się z turniejem w Bogocie już w drugiej rundzie. Lepsza od Słowaczki okazała się Beatriz Haddad Maia. Z kolei Astra Sharma wyeliminowała Shelby Rogers i teraz zmierzy się z Magdą Linette.

Anna Karolina Schmiedlova nie zatriumfuje drugi raz z rzędu w Bogocie. Na drodze Słowaczki stanęła Beatriz Haddad Maia, która wyeliminowała ją po zaciętym meczu. Spotkanie był nierówne z obu stron, jednak to Brazylijka szybciej przejmowała inicjatywę. W pierwszym secie objęła prowadzenie 5:3, natomiast w drugim 5:2. Schmiedlova dwukrtonie straty odrabiała, ale nie była w stanie doprowadzić ich do pełnego sukcesu. W tie-breaku drugiej partii turniejowa „czwórka” nie wykorzystała dwóch piłek setowych i tym samym zakończyła udział w tegorocznej edycji Claro Open Colsanitas.

Następną rywalką tenisistki z Sao Paulo będzie Sara Sorribes Tormo, która okazała się lepsza od Any Bogdan. Hiszpanka potrzebowała do tego trzech setów.

Inną parę ćwierćfinałową utworzyły Amanda Anisimova oraz Maria Camila Osorio Serrano. Będzie to pojedynek zawodniczek urodzonych w 2001 roku. Amerykanka pokonała swoją rodaczkę Varvarę Lepchenko, natomiast reprezentantka gospodarzy wywalczyła zwycięstwo nad Kristie Ahn, pogromczynią Jeleny Ostapenko.

Z kolei Astra Sharma wyeliminowała Shelby Rogers. Australijka prowadziła 6:3, 4:0, jednak wtedy nie potrafiła zakończyć spotkania. We wtorek mecz przerwano przy 5:1 w trzecim secie dla Sharmy i tenisistki wróciły w środę na jednego gema. W czwartek Sharma zmierzy się z Magdą Linette w walce o ćwierćfinał imprezy.

Beatriz Haddad Maia (Brazylia, Q) – Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja, 4) 7:6 (3), 7:6 (6)
Amanda Anisimova (USA, 6) – Varvara Lepchenko (USA) 6:4, 6:4
Sara Sorribes Tormo (Hiszpania, 7) – Ana Bogdan (Rumunia) 6:4, 4:6, 6:4
Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia, WC) – Kristie Ahn (USA, LL) 6:4, 6:7 (6), 6:3

Tamara Zidansek (Słowenia, 5) – Irina Chromaczowa (Rosja) 4:6, 6:1, 6:4
Saschia Vickery (USA) – Hiroko Kuwata (Japonia, LL) 6:4, 6:2
Astra Sharma (Australia) – Shelby Rogers (USA) 6:3, 6:7 (6), 6:1