Monterrey. Azarenka i Muguruza o tytuł!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Wiktoria Azarenka i Garbine Muguruza zmierzą się w finale turnieju Abierto GNP Seguros w Monetrrey. Białorusinka pokonała Angelique Kerber w trzech setach, z kolei Hiszpanka nie dała szans Magdalenie Rybarikovej.

Wiktoria Azarenka i Angelique Kerber zmierzyły się dziewiąty raz i ósmy raz wygrała Białorusinka. Jednak to zwycięstwo znaczy więcej dla tenisistki z Mińska, która od urodzenia syna szuka formy i stara się wrócić do światowej czołówki. W sobotę awansowała do pierwszego finału od kwietnia 2016 roku.

Pojedynek lepiej rozpoczęła Kerber, która już w pierwszym gemie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 2:0. Gra układała się po myśli Niemki, miała ona kolejne szanse na odebranie serwisu Azarence, ale ta dzielnie się broniła i coraz lepiej prezentowała się na korcie. W efekcie od stanu 4:2 dla Kerber, Białorusinka wygrała cztery gemy z rzędu, odbierając dwukrotnie podanie przeciwniczce.

Taki obrót spraw nie podłamał mistrzyni Wimbledonu 2018. Mimo nierównej gry z obu stron na początku drugiego seta, Kerber zdołała wyjść na prowadzenie 5:2 i wszystko zmierzało do decydującej partii. Tenisistki zachwycały kibiców ofensywną grą i zaciętymi wymianami. Końcówka odsłony ponownie zaczęła układać się po myśli Azarenki. Wygrała dwa gemy, ale na wyrównanie stanu seta „Angie” już nie pozwoliła, kończąc go za trzecią piłką setową.

Decydująca partia to już całkowita dominacja Azarenki, której nie podłamało niepowodzenie z poprzedniego seta. Grała coraz pewniej i to przyniosło efekty w najważniejszym momencie. Kerber nie poddawała się, próbowała walczyć, ale dwukrotna mistrzyni Australian Open była nie do zatrzymania. W efekcie straciła tylko jednego gema i zameldowała się w finale.

Rywalką Azarenki w walce o tytuł będzie Garbine Muguruza. Hiszpanka pewnie pokonała Magdalenę Rybarikovą, oddając jej tylko pięć gemów. Triumfatorka Roland Garros 2016 zagra w finale w Monterrey drugi rok z rzędu. W poprzednim sezonie okazała się najlepsza w całym turnieju, więc stanie przed szansą obrony tytułu. Od tego czasu tenisistka z Caracas nie zameldowała się już w żadnym meczu o mistrzostwo imprezy.

To będzie drugie starcie pomiędzy Azarenką i Muguruzą. Ostatni raz tenisistki zmierzyły się w Miami w 2016 roku. Lepsza wtedy była Białorusinka.