Triumfy rozstawionych i Klepac dla Radwańskiej

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Wszystkie rozstawione tenisistki, które w środę pojawiły się na kortach w Stambule, wygrywały swoje mecze. Poza Agnieszką Radwańską i Nadią Pietrową (pogromczynią Marty Domachowskiej) awans wywalczyły Jelena Diemientiewa (nr 1) i Olga Goworcowa (nr 4). Jedynym trzysetowym spotkaniem był pojedynek Stephenie Dubois z Andreją Klepac.

Zawodniczki rozstawione w Istanbul Cup rywalizowały w środę o to, która straci najmniejszą ilość gemów. W tych nieoficjalnych zmaganiach bezkonkurencyjna okazała się Agnieszka Radwańska, która swoją rywalkę, Soranę Cirsteę odprawiła „na rowerze”. Drugie miejsce przypadło w udziale Bułgarce Cwetanie Pironkowej. 20-latka z Płowdiw pokonała 6:2, 6:1 czeską kwalifikantkę Veronikę Chvojkovą. Rozstawiona z „ósemką” Bułgarka nie miała najmniejszych problemów ze zwycięstwem. Doskonale serwowała (5 asów), a wobec niezbyt pewnego podania 21-letniej Czeszki także skutecznie przełamywała rywalkę. Ćwierćfinałową przeciwniczką Pironkowej będzie turniejowa „czwórka” Olga Goworcowa. Białorusinka wygrała 7:6(3), 6:1 z Włoszką Nathalie Vierin.

Nieco dłużej ze swoją rywalką męczyła się Jelena Diemientiewa. Największa gwiazda tureckiej imprezy pokonała wprawdzie rumuńską kwalifkantkę Lianę Ungur 6:2, 7:6(4), ale w drugim secie jej gra pozostawiała wiele do życzenia. Ostatecznie jednak bardziej doświadczona i wyżej notowana Rosjanka zwyciężyła po 1 godzinie i 33 minutach walki. W walce o półfinał zmierzy się ona z Jill Craybas, która wyeliminowała w drugiej rundzie Vanię King.

Najbardziej zacięte i jedyne trzysetowe spotkanie trzeciego dnia turnieju WTA w Stambule rozegrały Andreja Klepac i Stephenie Dubois. Ostatecznie, w trwającym 2 godziny i 43 minuty meczu, lepsza okazała się 22-letnia Słowenka, która pokonała Kanadyjkę 4:6, 6:2, 7:5. To właśnie Andreja Klepac będzie kolejną przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej.

Na czwartek zaplanowano w Stambule wszystkie ćwierćfinały singla. Agnieszka Radwańska rozegrała swoje spotkanie na korcie numer jeden o godzinie 10:30 polskiego czasu.