Guadalajara. Koniec marzeń Linette

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette walczyła dzielnie, ale ostatecznie przegrała 6:4 2:6 4:6 z Fioną Ferro. Tym samym Polka pożegnała się z turniejem na etapie ćwierćfinału.

Było to pierwsze spotkanie obu tenisistek. Poznanianka sklasyfikowana jest na 92. miejscu w rankingu WTA, a Francuzka 116.. Oznacza to, że na papierze faworytką była nasza reprezentantka. Porażka boli tym bardziej, że w półfinale rywalką Ferro będzie Marie Bouzkova, która nie ma na koncie większych sukcesów.

Dzisiejszy mecz zaczął się od długiego gema otwarcia. Tenisistki rozegrały w nim aż szesnaście punktów, a ostatecznie na swoim koncie zapisała go Polka. Niestety, w następnym Linette dała się przełamać, więc rywalizacja zaczęła się niejako od nowa. Identyczna sytuacja zdarzyła się przy stanie 3:3. Linette zdobyła breaka, by za chwilę stracić podanie. Na szczęście przy kolejnym remisie 4:4, Polka ponownie odebrała serwis rywalce. Po chwili dołożyła swoje dobre podanie i zakończyła seta.

Podrażniona Francuzka zaczęła grać lepiej. Szybko przełamała Polkę w drugim secie i prowadziła już 5:1. Wówczas nasza zawodniczka jeszcze odrobiła jednego breaka, ale po chwili na sucho oddała swój serwis. Trzecia partia to podobna sytuacja. Linetteprzegrywała już 2:5. Zaczęła jednak odrabiać straty i przełamując Ferro, doprowadziła do stanu 4:5. Wówczas Francuzka przełamała po raz kolejny i zakończyła spotkanie po dwóch godzinach i ośmiu minutach.

Teraz Linette przeniesie się do z powrotem do Stanów Zjednoczonych. Tam zagra w Miami, a później w Charleston.