Ranking WTA. Powrót Bencic do Top 25

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Belinda Bencic, po spektakularnym triumfie w Dubai Duty Free Tennis Championships, awansowała o 22 pozycje. Z kolei Petra Kvitova ponownie zameldowała się w Top 3, a Iga Świątek zanotowała najwyższy ranking w karierze.

To był wyśmienity tydzień w wykonaniu Belindy Bencic. Szwajcarka pokonała w drodze po tytuł w Dubaju cztery zawodniczki z Top 10 – Arynę Sabałenkę, Simonę Halep, Elinę Switolinę i Petrę Kvitovą. Dzięki temu rodaczka Federera awansowała o 22 oczka i zajmuje obecnie 23. miejsce w rankingu. Tak wysoko Bencic nie była od sierpnia 2016 roku.

Z kolei finalistka Dubai Duty Free Tennis Championships Petra Kvitova, mimo przegranej, powróciła na 3. lokatę, zamieniając się miejscami ze Sloane Stephens. Poza tym, w Top 10 nastąpiła jeszcze jedna zmiana. Kiki Bertens wyprzedziła Angelique Kerber. Tym samym Holenderka jest aktualnie 7. tenisistką na świecie. To „życiowy” ranking Bertens.

Autorką znaczącego awansu była też Marketa Vondrousova. Czeszka dotarła do finału w Hungarian Ladies Open, gdzie została pokonana przez Alison van Uytvanck. Mimo porażki w ostatnim meczu, Vondrousova zanotowała marsz w górę o 19 oczek, co uplasowało ją na 62. miejscu.

Iga Świątek z kolei zajmuje już 126. lokatę, najwyższą w karierze. Awans o 14 pozycji zawdzięcza dobremu występowi w Budapeszcie.