Dubaj. Oszukać przeznaczenie

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę stawkę ćwierćfinalistek Dubai Duty Free Tennis Championships uzupełniły Karolina Pliszkova, Elina Switolina i Belinda Bencic, która obroniła sześć piłek meczowych i wyeliminowała Arynę Sabałenkę.

Szwajcarka bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i szybko wyszła na prowadzenie 5:1 z podwójnym przełamaniem. Reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów odrobiła część strat i doprowadziła do wyniku 4:5, ale rodaczka Rogera Federera zamknęła w końcu seta. Turniejowa „ósemka” pierwszej partii nie zdołała już uratować, ale w drugiej od razu przejęła kontrolę nad przebiegiem gry i pewnie zwyciężyła 6:2. Sabalenka nie zamierzała zwalniać tempa również w decydującej odsłonie spotkania. 20-latka urodzona w Mińsku objęła prowadzenie 5:3 i miała piłkę meczową, ale jej nie wykorzystała. W dziesiątym gemie Białorusinka wypracowała sobie kolejne dwie okazje na zakończenie spotkania, ale i tym razem starsza z tenisistek wyszła z opresji obronną ręką i wyrównała na 5:5. Przy wyniku 5:6 Szwajcarka obroniła czwartą piłkę meczową i doprowadziła do tie-breaka. W tej dodatkowej rozgrywce Sabalenka nie wykorzystała prowadzenie 4:1 i dwóch kolejnych szans rozstrzygnięcie starcia na swoją korzyść i po 2 godzinach i 26 minutach walki zeszła z kotu pokonana.

Szczerze mówią, w takich pojedynkach nie masz pojęcia co się dzieje – przyznała w pomeczowym wywiadzie Belina Bencic. – Nie myślisz wtedy o wyniku. Jesteś na krawędzi, gdy musisz bronić piłki meczowej. Nie mam pojęcia, jak mi się udało odwrócić losy tego spotkania. Mój team przez cały czas wierzył we mnie i bardzo się z tego cieszę, bo ja przestałam to robić.

Solidnie na zwycięstwo w środę musiała zapracować również Karolina Pliszkova. Czeszka w dwóch setach pokonała Alison Riske, ale o losach obydwu partii musiał zadecydować tie-break.

Żadnych problemów z awansem do najlepszej ósemki zawodów nie miała Elina Switolina, która w 62 minuty rozbiła Garbine Muguruzę.

O pozostałych spotkaniach trzeciej rundy można przeczytać TUTAJ.