Dubaj. Wpadka Osaki. Pierwszy mecz po Australian Open i sromotna porażka

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Naomi Osaka rozegrała pierwsze spotkanie jako liderka rankingu WTA i mistrzyni Australian Open. Spodziewano się potwierdzenia dominacji i pewnego zwycięstwa nad Kristiną Mladenovic, a skończyło się porażką 3:6, 3:6. Przygoda Japonki z prestiżowym turniejem w Dubaju trwała tylko godzinę i sześć minut.

Zwycięstwo Mladenovic nad Osaką to jak na razie jedna z największych niespodzianek w obecnym sezonie. Mistrzyni dwóch ostatnich turniejów wielkoszlemowych przystępowała do tego pojedynku w roli zdecydowanej faworytki. Wpływ na to miały nie tylko ostatnie sukcesy Japonki, ale też słabsza forma jej rywalki, która przed przyjazdem do Dubaju nie mogła pochwalić się choćby jednym zwycięstwem w 2019 roku.

W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich Mladenovic spisuje się jednak znakomicie. W 1. rundzie pokonała 6:1, 6:1 Fatmę Al-Nabhani z Omanu, obdarzoną dziką kartą przez organizatorów. O dziwo, okazało się, że zawodniczka z piątej setki rankingu WTA dłużej stawiała opór Mladenovic od liderki światowych list. Spotkanie Mladenovic z Osaką trwało bowiem tylko 66 minut. W tym czasie 21-latka z Osaki przegrała aż siedem gemów przy własnym podaniu! To wynik, który chwały na pewno jej nie przynosi.

Lepiej z roli faworytki wywiązała się rozstawiona z numerem pięć Angelique Kerber. Niemka rozpoczęła zmagnia w Dubaju (osiem najwyżej rozstawionych zawodniczek miało w 1. rundzie ,,wolny los") od zwycięstwa 7:6(4), 6:3 nad Dalilą Jakupovic. Wygrana w dwóch setach nie oznacza, że obyło się bez problemów. W pierwszym secie ,,Angie" musiała odrabiać straty ze stanu 1:5. Jej kolejną rywalką będzie Su-Wei Hsieh z Tajwanu.

Jednym z ciekawiej zapowiadających się meczów 2. rundy był pojedynek Karoliny Pliszkovej z Dominiką Cibulkovą. Była liderka rankingu WTA dopiero po raz drugi w karierze pokonała waleczną Słowaczkę. Zanim znalazła na nią sposób, doznała jednak aż trzech porażek. Tym razem kluczem do sukcesu okazał się serwis. W trwającym niespełna dwie godziny meczu Czeszka posłała 13 asów.

W środę zostaną rozegrane wszystkie mecze 1/8 finału. Kibice już ostrzą sobie zęby na starcia broniącej tytułu Eliny Switoliny z Garbine Muguruzą i Aryny Sabałenki z Belindą Bencic.