Dubaj. Owocny dzień mistrzyń

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Elina Switolina, Petra Kvitova i Simona Halep uzyskały we wtorek awans do 1/8 finału Dubai Duty Free Tennis Championships. Najłużej na sukces musiała we wtorek pracować Czeszka.

Triumfatorka imprezy z 2013 roku wyszła na mecz drugiej rundy jako pierwsza. Rywalką rozstawionej z numerem dwa Czeszki była jej rodaczka, Katerina Siniakova. Trzecia rakieta naszych południowych sąsiadów postawiła wyżej notowanej rywalce trudne warunki. Kvitova nie mogła odnaleźć rytmu serwisowego w pierwszej partii spotkania. Co prawda, od stanu 3:5 zdołała doprowadzić do tie-breaka, ale w tym górą była rywalka. Dwie kolejne odsłony przebiegły już pod dyktando dwukrotnej triumfatorki Wimbledonu, która dwukrotnie przełamała podanie rywalki i o ćwierćfinał powalczy z Jennifer Brady. Amerykanka jest rewelacją turnieju. Najpierw pewnie przeszła przez eliminacje, a następnie bez straty seta pokonała w turnieju glównym Jelenę Ostapenko i Carolinę Garcię.

Do kolejnej rundy awansowała również mistrzyni dwóch ostatnich edycji imprezy w Dubaju – Elina Switolina. Chociaż w pierwszej partii Ons Jabeur prowadziła już 4:1. Ukrainka zdołała odrobić straty. ,,Pomogła" jej w tym trochę rywalka, która przy upadku w dziewiątym gemie nabawiła się kontuzji prawego ramienia. To była przyczyna poddania przez Tunezyjkę spotkania w drugim secie przy stanie 4:0 dla rywalki. Kolejną rywalką Switoliny będzie rozstawiona z numerem dwanaście Garbine Muguruza. Hiszpanka w dwóch setach pokonała Saisai Zhang.

Z kolei Simona Halep, mistrzyni imprezy sprzed czterech lat, poradzila sobie z Eugenie Bouchard. Kanadyjka grała nadspodziewanie dobrze, ale w najważniejszych momentach była na bakier z precyzją. Solidna Rumunka potrafiła to wykorzystać i wygrała 7:6(4), 6:4.

Simona Halep (Rumunia, 3) – Eugenie Bouchard (Kanada) 7:6(4), 6:4
Petra Kvitova (Czechy, 2) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:7(3), 6:4, 6:4
Elina Switolina (Ukraina, 6) – Ons Jabeur (Tunezja) 7:6(4), 4:0 i krecz
Viktoria Kuzmova (Słowacja) – Kiki Bertens (Holandia, 7) 6:2, 4:6, 7:6(6)
Garbine Muguruza (Hiszpania, 12) – Saisai Zhang (Chiny) 7:5, 6:2
Su-Wei Hsieh (Tajwan) – Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś) 6:1, 6:2
Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Shuai Zhang (Chiny) 6:4, 6:4
Jennifer Brady (USA) – Caroline Garcia (Francja, 14) 6:4, 7:5