Doha. O krok od powtórki finału sprzed pięciu lat

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Elise Mertens spotka się z Angelique Kerber, a Elena Switolina z Simoną Halep w piątkowych półfinałach Qatar Total Open 2019. Tym samym Rumunka ma szansę na drugi finał katarskiej imprezy.

Tenisistka z Konstancy bardzo dobrze radzi sobie w stolicy Kataru. W czwartkowym ćwierćfinale po raz trzeci w karierze pokonała Julię Georges. Tym samym powtórzyła już ubiegłoroczny wynik i będzie starać się o wyrównanie wyniku z 2014 roku, kiedy sięgnęła po tytuł.

Nie myślałam o tym, że możemy grać trzeciego seta. Starałam się utrzymać koncentrację i walczyć o korzystny wynik do samego końca, nawet gdy rywalka miała piłkę setową. Cieszę się, że udało mi się zamknąć spotkanie w dwóch setach i jestem dalej w grze o tytuł – przyznała na pomeczowej konferencji Rumunka, która o drugi finał katarskiej imprezy zagra z Eliną Switoliną. Bilans spotkań obu pań wynosi 4:3 dla Ukrainki.

W dolnej części drabinki o finał powalczą Elise Mertens i Angelique Kerber. Belgijka pokonała w dwóch setach Kiki Bertens, ale nie był to łatwy pojedynek. Jedyna nierozstawiona w stawce półfinalistek tenisistka prowadziła w obu setach 4:1, ale pozwalała rywalce na odrobienie strat. Jednak w końcówce ponownie przejmowała inicjatywę i zakończyła serię sześciu wygranych spotkań z rzędu Holenderki.

Z kolei Kerber potrzebowała tie-breaka w trzecim secie, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Sześćset pierwsze zwycięstwo w zawodowym tourze dało Kerber prawo gry o powtórzenie wyniku z 2014, gdy w Katarze walczyła w finale. Wówczas przegrała z Simoną Halep 2:6, 3:6.