Faworytki wygrywają w Strasbourgu

/ Jarosław Skoczylas , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

Włoszka Flavia Pennetta (nr 4) pokonała 4:6, 6:2, 6:3 grającą z dziką kartą Francuzkę Nathalie Dechy i awansowała do drugiej rundy turnieju Internationaux de Strasbourg, który rozgrywany jest we Francji (pula nagród 175 000 dol.). Swoje spotkania wygrały także dwie inne rozstawione tenisistki, Anabel Medina Garrigues (nr 6) i Ai Sugiyama (nr 7).

Pojedynek Dechy z Pennettą był hitem dzisiejszego dnia, który Francuzi wyznaczyli jako ostatni na korcie centralnym. Wprawdzie mecz zdecydowanie lepiej rozpoczął się dla francuskiej tenisistki, która wygrała pierwszego seta, jednak potem było już tylko gorzej. Ostatecznie dwie kolejne partie wygrała Włoszka, która tym samym awansowała do drugiej rundy.

Francuscy fani tenisa mieli zdecydowanie więcej powodów do radości wcześniej, kiedy to w spotkaniu pierwszej rundy zmierzyły się dwie reprezentantki Francji, Stephanie Cohen-Aloro i grającą z dziką kartą, Camille Pin. W tym meczu znacznie lepsza okazała się ta pierwsza, która zajmuje aktualnie 90 pozycję w rankingu światowym WTA.

Do drugiej rundy francuskiego turnieju awansowała także 18-letnia Czeszka, Petra Kvitova. Mierząca 181 centymetrów tenisistka zaprezentowała się z dobrej strony i pokonała w trzech setach młodszą z sióstr Bondarenko, Katerynę. To pierwsza wygrana zawodniczki naszych południowych sąsiadów od ponad miesiąca, kiedy to wygrała finałowe spotkanie challengera w Monzon (pula nagród 75 000 dol.).

Jutro na korcie w Strasbourgu zaprezentuje się między innymi 26-letnia Włoszka, Mara Santangelo. Tenisistka mieszkająca w Rzymie, która jeszcze w ubiegłym sezonie zajmowała 27 pozycję na świecie, po serii kontuzji spadła na 120 miejsce. Rywalką Santangelo będzie jedna z najlepszych deblistek świata, Chinka Yan Zi. Swój mecz jutro rozegra także grająca z dziką kartą Jelena Dokic, a jej rywalką będzie Szwajcarka Timea Bacsinszky.

Wyniki I rundy:
Flavia Pennetta (Włochy, 4) – Nathalie Dechy (Francja, WC) 4:6, 6:2, 6:3
Stephanie Cohen-Aloro (Francja) – Camille Pin (Francja, WC) 7:6(4), 6:2
Petra Kvitova (Czechy) – Kateryna Bondarenko (Ukraina) 3:6, 6:4, 6:2

Zobacz wszystkie wyniki poniedziałkowych spotkań turnieju Internationaux de Strasbourg