Sydney. Sevastova i Cibulkova za burtą

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Anastasija Sevastova i Dominika Cibulkova zakończyły rywalizację w Sydney International na pierwszej rundzie. Łotyszka przegrała z Timeą Bacsinszky, natomiast Słowaczkę zatrzymała Samantha Stosur. Rywalkę poznała obrończyni tytułu Angelique Kerber.

W pierwszym dniu zmagań doszło do wielu zaskakujących rozstrzygnięć. Z turniejem na starcie pożegnały się m.in. Dominika Cibulkova, Anastasija Sevastova, Daria Gavrilova czy Ajla Tomljanovic.

Mimo że Samantha Stosur ma dodatni bilans pojedynków ze Słowaczką, to nie była faworytką w tym meczu. W ostatnim czasie to Cibulkova prezentowała solidniejszą formę niż Australijka i było to widoczne w pierwszym secie. Potem jednak triumfatorka US Open 2011 znacznie poprawiła skuteczność przy serwisie i forehandzie, a rywalka, mimo walki, nie była w stanie zatrzymać Stosur, która tym zwycięstwem przerwała serię siedmiu porażek.

W drugiej rundzie tenisistka z Brisbane zmierzy się z Timeą Bacsinszky, która po prawie trzygodzinnej batalii wyeliminowała Anastasiję Sevastovą. Szwajcarka stopniowo odbudowuje swoją pozycję po kontuzji, a więc zwycięstwo z dobrze dysponowaną Łotyszką to cenne osiągnięcie.

Ciekawie zapowiada się także inne starcie w drugiej rundzie. Kiki Bertens skrzyżuje rakiety z Garbine Muguruzą. Holenderka w poniedziałek okazała się lepsza od Bernardy Pery, z kolei Hiszpanka wyszła zwycięsko z meczu z rodaczką Carlą Suarez Navarro.

We wtorek rywalizację w Sydney rozpocznie obrończyni tytułu Angelique Kerber. Pierwszą rywalką Niemki będzie Camila Giorgi, która pokonała Ajlę Tomljanovic. Włoszka będzie miała okazję do rewanżu, gdyż to właśnie „Angie” pokonała ją w tamtym roku w półfinale tej imprezy.

Kiki Bertens (Holandia, 7) – Bernarda Pera (USA, LL) 7:5, 6:4
Timea Bacsinszky (Szwajcaria) – Anastasija Sevastova (Łotwa, 9) 6:7 (3), 6:4, 6:4
Garbine Muguruza (Hiszpania) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania) 6:3, 6:4
Samantha Stosur (Australia, WC) – Dominika Cibulkova (Słowacja) 3:6, 6:3, 6:4
Julia Putincewa (Kazachstan, Q) – Daria Gavrilova (Australia, WC) 6:1, 7:6 (4)
Camila Giorgi (Włochy) – Ajla Tomljanovic (Australia, WC) 6:3, 6:3