Auckland. 18-latka sprawiła kolejną sensację

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Bianca Andreescu po wyeliminowaniu Caroline Wozniacki nie spoczęła na laurach. W piątek młoda Kanadyjka poszła za ciosem i pokonała Venus Williams. Ozdobą piątego dnia ASB Classic był pojedynek Julii Goerges z Eugenie Bouchard.

Reprezentantka Kraju Klonowego rozpoczęła spotkanie przeciwko siedmiokrotnej mistrzyni wielkoszlemowej bez kompleksów. W pierwszej partii dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą przełamania. Doświadczona Amerykanka za każdym razem odrabiała jednak stratę, a później w tie-breaku przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Była liderka światowego rankingu rozpoczęła drugą odsłonę meczu od przełamania, ale później całkowitą kontrolę nad przebiegiem gry przejęła zawodniczka z kwalifikacji, która wygrała jedenaście gemów z rzędu. W decydującym secie Williams zdołała doprowadzić z wyniku 0:5 na 3:5, ale po 2 godzinach i 24 minutach walki Andreescu zdołała rozstrzygnąć pojedynek na swoją korzyść i po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału imprezy z cyklu WTA.

Kanadyjka o finał zagra z Hsieh Su-Wei, która oddała tylko pięć gemów Sarze Sorribes Tormo.

W drugim półfinale zmierzą się Julia Goerges i Viktoria Kuzmowa. Słowaczka w trzech setach poradziła sobie z Amandą Anisimovą, a obrończyni tytułu w ćwierćfinale stoczyła niesamowity bój z Eugenie Bouchard. Kanadyjka w trzeciej partii prowadziła 3:0, a w dwunastym gemie miała piłkę meczową, ale z kortu jako zwyciężczyni zeszła Niemka.

Myślę, że to był jeden z najtrudniejszych meczów w mojej karierze, a już na pewno jaki rozegrałam w Auckland – przyznała turniejowa „dwójka”. – Wiatr dzisiaj odgrywał naprawdę dużą rolę. Wokół kortu latały kapelusze, krzesła i inne rzeczy. Nie masz na to jednak żadnego wpływu, więc musisz to zaakceptować. Myślę, że jak na te warunki, spotkanie stało na wysokim poziomie, szczególnie w trzecim secie. Obie dałyśmy z siebie wszystko, więc jestem bardzo zadowolona.