WTA Finals. Bertens dołączyła do Switoliny i Pliszkovej

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Kiki Bertens odniosła drugie zwycięstwo w WTA Finals 2018 i została pierwszą półfinalistką z Grupy Czerwonej. Holenderka w piątek pokonała Naomi Osakę, która musiała poddać mecz z powodu kontuzji.

Holenderska tenisistka wyjazd do Singapuru zapewniła sobie w ostatniej chwili kosztem Simony Halep. Liderka światowego zrezygnowała ze startu z powodu kontuzji pleców. Na jej miejsce wskoczyła pierwsza od 1996 roku holenderska tenisistka w top 10 rankingu WTA.

W piątek doszło do drugiego pojedynku między Japonką i Holenderką. Pierwszy raz obie tenisistki spotkały się przed dwoma laty podczas turnieju w Meksyku i górą w dwóch setach była tegoroczna mistrzyni US Open.

Osaka po porażkach z Kerber i Stephens walczyła z Bertens o pierwszą wygraną w tegorocznej edycji WTA Finals. O losach pierwszej partii zadecydowała końcówka seta. W siódmym i dziewiątym gemie Holenderka wykorzystała szanse na przełamanie podania rywalki i wygrała premierową odsłonę 6:3.

Na drugiego seta tenisistki już nie wyszły. Osaka nie czuła się na siłach, aby rywalizować tego dnia dłużej, Osaka poddała mecz i w ten sposób pożegnała się z singapurską publicznością. Tym samy Bertens dołączyła do Eliny Switoliny i Karoliny Pliszkovej, które zapewniły sobie udział w półfinałach z Grupy Białej.

Ostatnią półfinalistkę wyłoni pojedynek Angelique Kerber ze Sloane Stephens.