Luksemburg. Muguruza jak Isner

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek udanie rywalizację w BGL BNP Paribas Luxembourg Open rozpoczęły dwie najwyżej rozstawione tenisistki, Julia Goerges i Garbine Muguruza. Awans wywalczyły również Andrea Petkovic, Eugenie Bouchard i Belinda Bencic.

Hiszpanka w dwóch setach pokonała Stefanie Voegele. Turniejowa „dwójka” bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie i już w pierwszym gemie odebrała podanie rywalce. Szwajcarka chwilę później wypracowała sobie trzy okazje, żeby odrobić stratę, ale dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa się wybroniła i podwyższyła prowadzenie. W następnych czterech gemach serwisowych tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego nie straciła ani jednego punktu i objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Druga odsłona pojedynku miała podobny przebieg. Muguruza szybko zdobyła „breaka”, a sama ani razu nie musiała nawet bronić się przed przełamaniem i po 72 minutach gry mogła cieszyć się ze zwycięstwa. Wtorkowe spotkanie podopieczna Sama Sumyka skończyła z siedmioma asami na koncie i tylko sześcioma przegranymi punktami przy własnym serwisie.

O ćwierćfinał reprezentantka Hiszpanii zagra albo z Dajaną Jastremską albo z Varvarą Lepchenko.

Julia Goerges zainaugurowała zmagania w Luksemburgu od zwycięstwa nad Viktoria Kuzmovą. Turniejowa „jedynka” w obu partiach była lepsza o jedno przełamanie od Słowaczki.

Z turniejem szybko pożegnała się rozstawiona z numerem 7, Maria Sakkari. Greczynka nie znalazła sposobu na pokonanie Margarity Gasparian. Następną rywalką rosyjskiej zawodniczki będzie Dalila Jakupović, która wyeliminowała Katerynę Kozłową.

We wtorek miejsce w drugiej rundzie BGL BNP Paribas Luxembourg Open zapewniły sobie również Carla Suarez Navarro, Katerina Siniakova, Kirsten Flipkens, Eugenie Bouchard, Fiona Ferro, Andrea Petkovic i Belinda Bencic.