Tiencin. Garcia z pierwszym trofeum w sezonie

/ Tomasz Górski , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Caroline Garcia wygrała pierwszy turniej w obecnym sezonie. W finale Tiencin Open Francuzka pokonała Karolinę Pliszkovą 7:6(7), 6:3.

W obecnej edycji Tiencin Open nie zawiodły faworytki. W meczu o tytuł spotkały się dwie najwyżej rozstawione tenisistki Karolina Pliszkova (1) i Caroline Garcia (2). Początek finałowego pojedynku był bardzo wyrównany. Tylko w jednym gemie miała problemy Czeszka, ale skutecznie obroniła break pointy. O losach seta musiał zadecydować tie break. W nim były zwroty akcji i wielkie emocji. Pliszkova szybko wyszła na prowadzenie 5-1. Ale później napotkała ją serwisowa niemoc. Cztery punkty z rzędu odrobiła Garcia. Francuza obroniła nawet jednego setbola przy returnie. A w końcówce przeciągnęła szalę zwycięstwa na swoją stronę, wygrywając 9-7.

Drugi set był już bardziej jednostronny, zdominowany przez rozpędzoną Francuzkę. Przedstawicielka „Trójkolorowych” wygrała pięć pierwszych gemów z rzędu. Tej przewagi nie oddała już do końca meczu. Choć Pliszkova jednego breaka powrotnego zrobiła to mimo wszystko było za mało aby pokonać dziś rywalkę. Po godzinie i czterdziestu czterech minutach Garcia zakończyła spotkanie i tym samym wywalczyła premierowy tytuł w obecnym sezonie i szósty w karierze. Jest bardzo skuteczna w decydujących meczach, gdyż jej bilans finałów wynosi 6-2. Dla Czeszki był to jedenasty przegrany finał, jednak na jej koncie taka sama jest też liczba zwycięstw w decydujących meczach.

Dzisiejszy mecz był szóstym bezpośrednim pojedynkiem obu tenisistek. Teraz ich bilans wynosi 3-3. Garcia za wygraną w Tiencin dostała 280 punktów i 163 265$, natomiast pokonana Czeszka dopisze do rankingu 180 oczek i zasili portfel o 81 251$.