Montreal. Cornet wyeliminowała mistrzynię Wimbledonu

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Alize Cornet okazała się lepsza od Angelique Kerber w drugiej rundzie Coupe Rogers. Inną niespodzianką dnia było odpadnięcie Karoliny Pliszkovej, która musiała uznać wyższość Kiki Bertens. Maria Szarapowa rozbiła natomiast Darię Kasatkinę.

To nie był dobry dzień dla triumfatorki Wimbledonu 2018. Angelique Kerber wystąpiła pierwszy raz od zwycięstwa na wimbledońskiej trawie i uległa w dwóch setach Alize Cornet. Francuzka pewnie rozpoczęła spotkanie i od razu przełamała rywalkę. Przewagę tę utrzymywała przez całego seta, aż do momentu 5:2, kiedy to Niemka zerwała się do walki. Kerber zdołała wygrać dwa gemy i miała szanse na wyrównanie, ale ostatecznie to tenisistka z Nicei dopięła swego i wygrała partię otwarcia.

Druga odsłona nie potoczyła się lepiej dla trzykrotnej triumfatorki wielkoszlemowej. Starała się grać ofensywnie i szybko kończyć wymiany, jednak to nie był jej dzień, brakowało regularności. Cornet natomiast cierpliwie czekała na błędy rywalki, nie przejmowała inicjatywy i to wystarczyło. Finalnie straciła jednego gema w drugim secie.

Małą niespodziankę sprawiła Kiki Bertens. Zaskoczeniem nie było jednak samo zwycięstwo Holenderki, a styl, w jakim to zrobiła. Rozgromiła Karolinę Pliszkovą, oddając jej zaledwie cztery gemy. Bertens pokonała lepszą z sióstr Pliszkovych już podczas Wimbledonu, ale tamto spotkanie było bardziej zacięte.

W imponującym stylu awansowała też Maria Szarapowa. Rosjanka nie dała szans swojej młodszej rodaczce i odprawiła Darię Kasatkinę z dwoma gemami. Szarapowa popełniała mało błędów i zdecydowanie dominowała na korcie, odbierając przeciwniczce wszystkie atuty.

Niepomyślnie zakończyło się natomiast spotkanie pomiędzy Eliną Switoliną a Mihaelą Buzarnescu. Rumunka przy stanie 3:4 w trzecim secie skręciła staw skokowy i nie była w stanie kontynuować walki. Opuszczała kort ze łzami w oczach. Buzarnescu jest obecnie w bardzo dobrej formie (w ubiegłym tygodniu zdobyła pierwszy tytuł w San Jose), a teraz nie wiadomo, co z jej dalszymi startami.

8 sierpnia 2018

Niestety, w środę nie udało się rozegrać wszystkich zaplanowanych pojedynków. Organizatorom i tenisistkom przeszkodził deszcz. Oznacza to, że niektóre z zawodniczek będą musiały rozegrać po dwa mecze w czwartek.

Sloane Stephens (USA, 3) – Francoise Abanda (Kanada, WC) 6:0, 6:2
Alize Cornet (Francja) – Angelique Kerber (Niemcy, 4) 6:4, 6:1
Elina Switolina (Ukraina, 5) – Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:3, 6:7 (5), 4:3 i krecz
Kiki Bertens (Holandia) – Karolina Pliszkova (Czechy, 9) 6:2, 6:2
Maria Szarapowa (Rosja) – Daria Kasatkina (Rosja, 12) 6:0, 6:2
Elise Mertens (Belgia, 14) – Shuai Zhang (Chiny) 6:2, 6:7 (2), 6:0
Ashleigh Barty (Australia, 15) – Alison Van Uytvanck (Belgia) 7:6 (7), 6:2
Carla Suarez Navarro (Hiszpania, Q) – Łesia Curenko (Ukraina) 6:4, 3:2 i krecz
Anastazja Sewastowa (Łotwa) – Monica Puig (Portoryko, LL) 4:6, 7:6 (9), 6:1