Eastbourne. Przetrwać białoruski ostrzał

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska o finał turnieju Nature Valley International zagra z Ariną Sabałenką, która wyeliminowała obrończynię tytułu, Karolinę Pliszkovą. W drugim półfinale zmierzą się Caroline Wozniacki i Angelique Kerber.

Białorusinka dobrze rozpoczęła spotkanie przeciwko turniejowej „dwójce” i wyszła na prowadzenie 2:0. Czeszka doprowadziła do wyrównania, ale cztery z pięciu następnych gemów wygrała 20-latka urodzona w Mińsku i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej partii ubiegłoroczna mistrzyni brytyjskich zawodów zdecydowanie lepiej serwowała i tylko raz musiała bronić się przed stratą podania, a sama dwukrotnie przełamała rywalkę, dzięki czemu zwyciężyła 6:2. Praworęczna z sióstr Pliszkovych poszła za ciosem na początku decydującej odsłony spotkania i szybko odskoczyła na 4:1. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów nie była jednak w stanie utrzymać przewagi do końca meczu. Sabałenka odrobiła stratę „breaka” i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce trochę więcej zimnej krwi zachowała rodaczka Wiktorii Azarenki i to ona mogła wznieść ręce w geście triumfu.

W piątek Arina Sabałenka po raz pierwszy w karierze zmierzy się z Agnieszką Radwańską.

W drugim półfinale zagrają Caroline Wozniacki i Angelique Kerber. Rozstawiona z numerem 1 Dunka bez straty seta pokonała Ashleigh Barty. Zdecydowanie ciężej na awans do najlepszej czwórki turnieju musiała zapracować leworęczna tenisistka. Reprezentantka Niemiec w pierwszym secie oddała tylko jednego gema Darii Kasatkinie, ale Rosjanka tanio skóry nie zamierzała sprzedawać. W drugiej partii zawodniczki zapisały po swojej stronie po dwa przełamanie i o losach tej części meczu musiał zadecydować „trzynasty” gem, w którym lepsza okazała się 21-latka z Togliatty. W decydującej odsłonie pojedynku obraz gry się nie zmienił. Żadna z tenisistek nie zamierzała ustąpić i do rozstrzygnięcia ponownie potrzebny okazał się tie-break. Tym razem w rozgrywce do siedmiu punktów lepsza była Kerber i to ona po 2 godzinach i 7 minutach walki awansowała do półfinału.