Eastbourne. Premierowa wygrana Wozniacki, faworytki trzymają się mocno

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki pokonała Johanne Kontę w meczu trzeciej rundy turnieju w Eastbourne. Z rozstawionych zawodniczek jakie w środę zaprezentowały się angielskim kibicom, jedyną która pożegnała się z rywalizacją była Elise Mertens.

Spotkanie w Eastbourne było trzecim pojedynkiem między Dunką i Brytyjką. Konta, która na co dzień mieszka w tym brytyjskim mieście, okazała się gościnną i pozwoliła Wozniacki na premierowe zwycięstwo.

Pierwsza partia środowego pojedynku zakończyła się tak jak cztery poprzednie sety w dotychczasowych starciach obu tenisistek – zwycięstwem Brytyjki. Jednak dwie kolejne odsłony to już przewaga Dunki.

Wozniacki w sumie trzykrotnie przełamała serwis rywalki i pierwsze zwycięstwo nad Kontą stało się faktem. W ćwierćfinale mistrzyni Australian Open 2018 zmierzy się z Ashleigh Barty. Australijka oddała tylko cztery gemy Su-Wei Hsieh.

Do ćwierćfinału zmagań awans uzyskała również Karolina Pliskova. Rozstawiona z numerem dwa Czeszka w dwóch setach pokonała swą rodaczkę Barborę Strycovą i w czwartek zmierzy się z Ariną Sabalenką. Białorusinka jako jedyna w środę znalazła sposób na zawodniczkę rozstawioną w turnieju, pokonując w trzech setach Elise Mertens.

Do najlepszej ósemki zmagań awansowała również Angelique Kerber. Rozstawiona z „ósemką” Niemka oddała tylko dwa gemy Danielle Collins i teraz spotka się z Darią Kasatkiną. Rosjanka okazała się lepsza od Łotyszki Anastazji Sevastovej.

Trzecia runda singla
Caroline Wozniacki (Dania, 1) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 13) 4:6, 6:1, 6:4
Karolina Pliskova (Czechy, 2) – Barbora Strycova (Czechy, 14) 6:3, 6:4
Angelique Kerber (Niemcy, 4) – Danielle Collins (USA) 6:1, 6:1
Daria Kasatkina (Rosja, 7) – Anastazja Sevastova (Łotwa, 11) 6:4, 6:4
Ashleigh Barty (Australia, 8) – Su-Wei Hsieh (Tajwan) 6:0, 6:4
Arina Sabalenka (Białoruś) – Elise Mertens (Belgia, 9) 7:5, 2:6, 7:6(4)