Roland Garros. Halep powalczy o trzeci finał

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Simona Halep uzupełniła stawkę półfinalistek tegorocznej edycji paryskiej imprezy. W środę rumuńska tenisistka w trzech setach pokonała Angelique Kerber i o trzeci finał na kortach Rolanda Garrosa zagra z Garbine Muguruzą.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęła 30-latka trenująca w Puszczykowie, która wyszła na prowadzenie 4:0. Liderka światowego rankingu zdołała zniwelować część strat, ale przy wyniku 5:4 Niemka stanęła przed szansą na rozstrzygnięcie seta przy pomocy własnego serwisu. Podopieczna Darrena Cahilla w ostatniej chwili odrobiła jednak stratę „breaka” i do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce leworęczna tenisistka od stanu 2:2 wygrała pięć punktów z rzędu i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Na początku drugiej odsłony pojedynku Halep podniosła poziom swojej gry, co zaowocowało przełamaniem już w pierwszym gemie. Dwukrotna finalistka paryskich zawodów w tej części meczu zdecydowanie lepiej spisywała się przy własnym serwisie i tylko raz, w ósmym gemie, musiała bronić się przed stratą podania. Chwilę później Rumunka przypieczętowała zwycięstwo w drugiej partii kolejnym przełamaniem.

Trzeci set był już jednostronnym widowiskiem. Kerber, która po trzecim gemie poprosiła o pomoc medyczną z powodu kontuzji stopy, miała wyraźnie problemy z poruszaniem się i nie była już w stanie nawiązać wyrównanej walki z turniejową „jedynką”.

W półfinale Simona Halep zmierzy się z Garbine Muguruzą, która zdeklasowała dzisiaj Marię Szarapową (o tym meczu więcej można przeczytać TUTAJ). W bilansie spotkań Hiszpanka prowadzi z 26-latką urodzoną w Konstancy 3:1. Rumuńska tenisistka ma szansę po raz trzeci w karierze awansować do finału Roland Garros. W 2014 roku przegrała z Marią Szarapową, a rok temu lepsza była Jelena Ostapenko.