Strasburg. Pawluczenkowa wyeliminowała rywalkę Linette

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy cztery najlepsze tenisistki Internationaux de Strasbourg. O finał powalczą Dominika Cibulkova i Mihaela Buzarnescu oraz Ashleigh Barty i Anastazja Pawluczenkowa.

Jako pierwsza miejsce w półfinale zapewniła sobie Australijka, która po zaciętym dwusetowym pojedynku wyeliminowała Wang Qiang. W pierwszej partii turniejowa „jedynka” ani razu nie musiała się nawet bronić przed stratą podania, a zwycięstwo zapewniła sobie dzięki przełamaniu w dwunastym gemie. W drugiej odsłonie meczu Chinka prowadziła 4:3 z „breakiem”, ale trzy kolejne gemy padłu łupem tenisistki z Antypodów i to ona po godzinie i 28 minutach walki awansowała do półfinału.

Od pierwszego punktu był to bardzo trudny mecz – przyznała 22-latka urodzona w Ipswich. – W pierwszym secie bardzo dobrze podawałam, dzięki czemu dyktowałam warunki w swoich gemach serwisowych, ale w drugiej partii musiała naprawdę mocno walczyć, żeby je wygrywać. Myślę, że z linii końcowej grałam dzisiaj naprawdę dobrze i to był mój najlepszy mecz w tym tygodniu.

Barty o finał francuskich zawodów zagra z Pawluczenkową. Rosjanka również bez straty seta poradziła sobie z Zariną Dijas. Kazaszka będzie pierwszą rywalką Magdy Linette w Roland Garros. O losowaniu turnieju pań można przeczytać TUTAJ.

Tytułu w Strasburgu nie obroni Samantha Stosur. Australijka nie znalazła sposobu na pokonanie Dominiki Cibulkovej. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów w półfinale zmierzy się z Mihaelą Buzarnescu. Turniejowa „czwórka” oddała tylko trzy gemy Hsieh Su-Wei.